Громадськість Львівщини відвідала місця національної пам’яті у Польщі

0
1731

В межах заходів транскордонного співробітництва представники громадськості Львівщини здійснили дві поїздки до місць національної пам’яті Українців, що розташовані та території Республіки Польща.

Зокрема делегація, яка складалася з представників Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння», районних осередків «Надсяння» та «Лемківщина» Самбірщини, в кількості 100 осіб, відвідали місто Ланцут, що неподалік Ряшева.

В складі делегації, що відвідала військове кладовище воїнів армії УНР та УГА, був присутнім о. Тарас Чорний  – парох УГКЦ с. Чижки Пустомитівського р-ну., який відслужив панахиду за полеглими героями. Також відбулося громадське віче, покладання квітів та запалення лампадок. На завершення учасники заходів, до яких також долучилися представники української громади Перемишля,  заспівали декілька стрілецьких пісень та виконали Державний Гімн України.

Інша делегація, яка складалася з представників Городоцького району, вшанувала жертв Голодоморів та політичних репресій біля меморіалів у Польщі.

У День пам’яті жертв Голодомору делегація з Городоччини відвідала меморіал споруджений на території катедрального греко-католицького собору ім. Іоана Хрестителя у Перемишлі. Учасники поїздки поклали квіти та запалили лампадки на знак пошани до пам’яті  мільйонів вбитих українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом.

Спільною молитвою делегація вшанувала і невинних жертв розстріляних у польському селі Павлокоми. Це село стало символом трагедії Надсяння, де 3 березня 1945 року було закатовано 366 місцевих українців включно з їх священиком. Біля меморіалу, спорудженому на їх честь у 2006 році, відбулося скорботне віче та покладено квіти й запалено лампадки.

Поїздка відбулася за підтримки Департаменту внутрішньої та інформаційної політики в межах заходів транскордонного співробітництва.

Залишити відповідь