Громадськість дотиснула Садового: питання про Монумент Слави розглянуть на виконкомі

0
763

На засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради 23 лютого буде розглянуто рішення про проведення першочергових протиаварійних заходів на Монументі Слави, зокрема демонтажу найвищої стели пам’ятника, яка станом на сьогодні становить найбільшу загрозу. Замовником проведення цих робіт стане Галицька районна адміністрація.

Про це інформує прес-служб ЛМР.

Нагадаємо, як повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку, голова робочої групи щодо розгляду пропозицій і вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вул. Стрийській, на основі висновків дослідження технічного стану Монументу Слави, який провели фахівці НУ «Львівська політехніка», прийнято рішення про проведення першочергових протиаварійних заходів, зокрема демонтажу найвищої стели пам’ятника, яка станом на сьогодні становить найбільшу загрозу. Замовником проведення цих робіт стане Галицька районна адміністрація. Відповідне рішення буде розглянуто в цю п’ятницю на засіданні виконавчого комітету ЛМР. Наступні рішення щодо пам’ятника Монумент Слави прийматимуть на засіданнях робочої групи.

«Торік було створено робочу групу, яка займається опрацюванням питань, пов’язаних з розміщенням Монументу Слави на вул. Стрийській. Відбулося декілька засідань робочої групи. Під час одного з них було озвучено, що частина елементів цієї конструкції пам’ятника Монумент Слави знаходиться в гостро аварійному стані. Було прийнято рішення виконавчого комітету про виготовлення висновків щодо технічного стану Монументу Слави, і, зокрема, було замовлено дослідження у НУ «Львівська політехніка», щодо технічного стану ключових конструкцій пам’ятника.

Отож, на основі висновків НУ «Львівська політехніка», перше – Галицька районна адміністрація стане замовником протиаварійних робіт, зокрема, демонтажу найвищої стели пам’ятника, яка становить найбільшу загрозу. Тому вже в цю п’ятницю ми готуємо рішення виконавчого комітету, відповідно до якого Галицька районна адміністрація буде визначена замовником виконання протиаварійних демонтажних робіт стели Монументу Слави. Після прийняття цього рішення ми зможемо розпочати протиаварійні роботи на найбільшій стелі. Плануємо встановити спеціальну огорожу, для безпечного проведення усіх робіт.

Тож буде замовлено містобудівний аналіз загального стану комплексу Монументу Слави, обмеженого вул. Стрийська, вул. Героїв Майдану, вул. Вітовського і пл. І. Франка.

Вже в найближчий час плануємо провести наступне засідання робочої групи з вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вул. Стрийській, де обговорюватимемо усі подальші кроки щодо Монументу», – розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Нагадаємо, відповідно до розпорядження міського голови Львова №202 від 17 травня 2017 року, розглянувши звернення Почесного громадянина міста Львова, письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, учасника національного та правозахисного руху, політв’язня радянських таборів Ігоря Калинця, було створено робочу групу для розгляду пропозицій і вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вул. Стрийській.


Leave a Reply