Хміль закликав розірвати угоди в рамках СНД, які не дають можливості розвиватись українським автовиробникам

0
1619

Народний депутат фракції «Народний фронт» Михайло Хміль закликав парламент та уряд забезпечити львівському «Електрону» та іншим українським автовиробникам рівно конкурентні умови з підприємствами іноземних країн.

 

Про це Михайло Хміль заявив з трибуни парламенту сьогодні, 3 жовтня.

 

На прикладі львівського концерну «Електрон», на якому працюють більше 800 осіб, народний депутат описав ситуацію із негативним впливом міжнародних угод і договорів у рамках СНД на роботу українських вітчизняних підприємств.

 

«У Львові сьогодні працює добре відомий усім нам концерн «ЕЛЕКТРОН», який є виробником сучасного пасажирського електротранспорту: справді хороших трамваїв, тролейбусів, автобусів і, зокрема транспорту нового покоління – електробусів. Здавалось, у такого потужного заводу не має бути проблем. Однак насправді це не так. І це пов’язано із дією певних преференцій, зокрема безмитного ввезення імпортних транспортних засобів, у рамках деяких міжнародних угод та протоколів, які негативно впливають на стан українського автовиробника! А вигравати у чесній економічній боротьбі, розраховуючи виключно на власні сили, з іноземними автовиробниками, які мають державну підтримку своїх країн та ще податкові пільги, гарантовані нашою країною, просто НЕ МОЖЛИВО», – наголосив Михайло Хміль.

 

Народний депутат звернув увагу на те, що попри заяву України про вихід зі складу СНД, її керівних органів, досі залишаються не розірваними і чинними певні міжнародні угоди та протоколи, зокрема Договір про зону вільної торгівлі у рамках СНД, за якими без сплати мита, з-за низки преференцій, в Україну ввозяться білоруські МАЗи та комплектуючі. Це в той час, коли український автовиробник не бачить жодного сприяння для розвитку – навпаки, він зі всіх сил намагається утримувати робочі місця та сплачувати податки.

  

«Звичайно вітчизняні автовиробники, такі як львівський «Електрон», потребують підтримки. Але якщо держава не в стані надати прямої підтримки, то зобов’язана хоча б забезпечити рівно конкурентні умови з підприємствами іноземних країн. Ще раз наголошую йдеться не про німецькі Мерседеси, чи МАНи, а про білоруські МАЗи, які нічим не кращі за наші ЕЛЕКТРОНИ, та ще й використовують комплектуючі країни-агресора», – наголосив Михайло Хміль.

 

Відтак народний депутат закликав парламент та уряд провізувати всі діючі угоди та протоколи в рамках СНД та визначитися з термінами їх денонсації. І відповідно захистити українських виробників від недобросовісної конкуренції іноземних фірм, які на противагу активно користуються широкою підтримкою своїх держав і в результаті виграють економічну боротьбу в успішних українських підприємств.

Залишити відповідь