Громадяни РФ та Білорусі більше не зможуть отримати естонське електронне резидентство

0
952
Громадяни РФ та Білорусі більше не зможуть отримати естонське електронне резидентство

8 березня уряд Естонії прийняв рішення призупинити реєстрацію громадян Росії і Білорусі як електронних резидентів Естонії, не розглядати клопотання про реєстрацію, що вже надійшли, і взяти під посилений контроль зареєстрованих до теперішнього часу електронних резидентів з-поміж громадян РФ і Білорусії.

Про це пише Кулемет з посиланням на пресофіс урядової програми Естонії e-Residency.

Ціль такого кроку полягає в тому, щоб не допустити використання статусу е-резидента Естонії для обходу санкцій, повідомила пресслужба уряду.

“Ми не хочемо ні в якій мірі сприяти створенню переваг для держав, які розпочали війну проти України. Ми не хочемо давати можливість для незаконного переказу грошей або активів і будь-яким іншим чином шкодити репутації та економіці Естонії, а також єдиному правовому та кіберпростору ЄС. Ми також не хочемо, щоб пропоновані Естонією можливості зловмисно використовувалися для підтримки агресії проти України”, – пояснив міністр внутрішніх справ Крістіан Яані.

Відповідно до прийнятого рішення, прийом нових заяв про реєстрацію електронними резидентами Естонії від громадян РФ та Білорусі припиняється, а у задоволенні вже поданих заявок буде відмовлено. Раніше видані посвідчення електронного резидента продовжуватимуть діяти, але за їхніми власниками вестиме посилений нагляд з можливістю анулювання статусу е-резидента у разі потреби.

Leave a Reply