Громада на Львівщині виграла грант на оновлення амбулаторії (ФОТО, ВІДЕО)

0
392
Громада на Львівщині виграла грант на оновлення амбулаторії

Село Сопошин Жовківської ОТГ матиме оновлену амбулаторію. Громада виграла грант 19 тисяч гривень на співфінансування об’єкта.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

За ці гроші хочуть купити медичне обладнання, щоб мешканці села отримували первинну діагностику не виїжджаючи за межі населеного пункту.

Село Сопошин розташоване за 30 кілометрів від Львова та за два кіломети від центру місцевої громади — Жовкви. Там проживає майже 1700 людей. У селі є відеонагляд, повністю реконструйована амбулаторія і нещодавно там почали будувати дитсадок, розповідає староста села Сопошин Наталія П’єх.

В амбулаторії працюють сімейний лікар, фельдшер, медсестра та санітарка. Сімейний лікар амбулаторії у Сопошині Юрій Гах каже, хотів би, аби у амбулаторії був портативний УЗД-апарат.

“Потрібні отоскоп, глюкометр для вимірювання цукру, щоб не відправляти людей в лабораторію у Жовкву, новий апарат ЕКГ, щоб зробити кардіограму”, — каже медик.

Сопошин — одне із 50-ти сіл, які входять до Жовківської громади. Тому закупити все необхідне для всіх фінансово важко, пояснює голова громади Олег Вольський.

“На цей рік ми маємо бюджет запланований 288 млн, з них плюс-мінус 30 мільйонів ми маємо на розвиток. Це власне кошти, за які ми можемо щось робити в нашій територіальній громаді. Бо у порівнянні місто Жовква до об’єднання, коли вона просто була містом, коли не було навколишніх сіл, мала на розвиток 10-11 мільйонів, а зараз нам доєдналося ще 14 сільських рад і це дуже великі території”, — каже голова Жовківської громади Олег Вольський.

Громада на Львівщині виграла грант на оновлення амбулаторії
Громада на Львівщині виграла грант на оновлення амбулаторії
Громада на Львівщині виграла грант на оновлення амбулаторії
Громада на Львівщині виграла грант на оновлення амбулаторії

Громади можуть брати ініціативу та подаватись на конкурси мікропроєктів, каже менеджера соціальних проєків Ірина Семко. До прикладу, Сопошин, для оновлення амбулаторії зі свого бюджету виділив 19 тисяч гривень, та стільки ж отримав грантових грошей.

“Зараз ініціювати та мотивувати людей написати не так легко. Вони звикли до того, що їм і так дають кошти, тобто писати проєкти для них якесь свого роду навантаження, на яке вони не готові йти. А в Сопошині активні люди, які готові завжди вчитися і розвиватися”, — каже менеджерка соціальних проєктів громадської організації Ірина Семко.


Leave a Reply