Генштаб скасував дію порядку про отримання дозволів на пересування військовозобов’язаних

0
76

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Генштаб скасував дію порядку про отримання дозволів на пересування військовозобов’язаних та відправив її на доопрацювання.

Про це Залужний повідомив у telegram, пише Кулемет.

За його словами, 6 липня відбулося засідання ставки верховного головнокомандувача Збройних сил України, на якому серед іншого, розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу, – про порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

“Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації ЗСУ та військово-політичного керівництва держави”, – написав Залужний.

Він додав, що через це Генштаб вирішив скасувати дію порядку та відправити його на доопрацювання.

“Тому начальником Генерального штабу ЗСУ з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії порядку з відправленням на доопрацювання. Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів”, – пояснив Залужний.

Наостанок він наголосив, що як головнокомандувач ЗСУ і громадянин України закликає українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави.

Leave a Reply