Галсільліс закликає мешканців Львівщини не спалювати сухостій

0
614
Галсільліс закликає мешканців області не спалювати сухостій

Щороку навесні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток.

Про це пише Кулемет

ОКС ЛГП «Галсільліс» застерігає –  спалювання сухостою є украй небезпечним як для здоров’я людей,  так і довкілля.

Ґрунт втрачає родючість.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості ґрунтів, адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту.

Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту – зайці, їжаки, плазуни та земноводні. Полум’я разом із травою охоплює гнізда птахів, таких як: польовий і лісовий жайворонки, чайка, очеретяна і звичайна вівсянки, крижень, очеретянка.

Вогонь важко контролювати. 

Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень. Нерідко при випалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі в прилеглих лісових масивах. Існує реальна загроза і загоряння житлових будинків. Неконтрольоване горіння нерідко призводить до важких наслідків  з людськими втратами.

Спалювання трави шкодить здоров’ю.

До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.

Дорогі мешканці області! 

Закликаємо Вас не нехтувати правилами безпеки життєдіяльності.

Не паліть багаття поблизу дерев, не залишайте непогашеним багаття, не кидайте недопалки.

Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.

У разі виявлення підозрілих осіб, які можуть здійснювати підпал, телефонуйте за номером 102, у випадку пожежі — 101.

Збережіть природу – не паліть траву!

Залишити відповідь