Євросоюз виділив майже мільйон євро на відновлення костелу й монастиря у Рава-Руській

0
2320
У місті Рава-Руська на Львівщині найдавнішу збережену архітектурну пам’ятку міста відновлять коштом Європейського Союзу

Заявка на відновлення костелу св. Михаїла та монастиря реформатів у Раві-Руській була відібрана для втілення в межах програми транскордонного співробітництва “Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020”, пише місцева газета Прикордоння.

Загалом із 17 відібраних програм у трьох країнах, 10- реалізуються у Львівській області. З 32 млн. євро, 6,5 млн. – передбачені для проектів на Львівщині. Окрім Рави-Руської, відбуватиметься фінансування історично-культурних пам’яток Підкамені, Сколе, а також природоохоронних проектів Червнограда, Східниці та Добромиля.

Планується, що у комплексі колишнього монастиря має бути створено 4 дитячих будинки сімейного типу, у які влаштують 40 дітей-сиріт, а самий костел відновлять як культову споруду.

Костел св.Михайла був збудований у 1729-1737 роках на місці старого дерев’яного костелу за проектом відомого італійського архітектора Павла Фонтани. Пізніше до костелу було прибудовано двоповерховий монастир з келіями. У П-подібному монастирі було висаджено внутрішній монастирський сад з криницею.

В інтер’єрі костелу до нашого часу збереглися сліди настінного розпису ХІХ століття, фрагменти дерев’яних вівтарів. Його фасад прикрашають намальовані зображення – Св. Франциска й Св. Антонія.

Костел виконував свої функції до 1941 року, коли на терени Равщини увірвалися німецькі війська. З того часу і у післявоєнний період костел використовували як склад продуктів та різноманітних товарів, а пізніше у монастирі було розміщено машино-тракторну станцію.

Залишити відповідь