Енергетичний колапс на Львівщині: призначений АРМА управитель загнав ТЕЦ у мільярдні борги

0
745

На вулиці – холодно, а вдома батареї анітрохи не зігрівають: на Львівщині третій рік поспіль відразу у двох містах зривається опалювальний сезон. Через кого 70 тисяч жителів укотре опинились під загрозою замерзання? Та до чого тут НАБУ й АРМА? Розслідувала Наталя Дігтяр, пише “Кулемет” з посиланням на Стопкор.

Власники теплових та електромереж на Львівщині неабияк стурбовані тим, як призначений Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА) управитель керує їхнім майном.

«На сьогоднішній день підготовка до опалювального сезону в місті Новий Розділ практично не велася взагалі. Усе це ви можете наочно побачити у мережах – ці всі пориви, невідповідність графіку теплового навантаження. Все це зараз вилазить, їх поки просто щадить температура, погода», – коментує головний інженер ТОВ «Енергія Новий Розділ» Василь Халак.

Комунальний колапс стався через неефективне управління АРМА двома компаніями – «Енергія-Новояворівськ» та «Енергія-Новий Розділ». Вони впродовж багатьох років якісно надавали споживачам тепло та електроенергію. Однак улітку 2018-го детективи НАБУ оголосили підозру про нецільове використання газу посадовим особам двох ТЕЦ. Але справа чомусь довго розглядається у суді та рішень по суті й досі немає.

Як розповів директор ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Андрій Гнатуш, нині відбувається спроба через ВАКС доарештувати і виставити на реалізацію дві ТЕЦ, які перебувають у статусі речового доказу, що з юридичної точки зору є нонсенсом, адже суперечить як Кримінально-процесуальному, так і Цивільному кодексу.

Відтоді з опаленням у районі почалися суцільні проблеми. Суд арештував майно та передав його в управління АРМА.

Остання ж, згідно із процедурою, знайшла для обох ТЕЦ нового управителя – приватну компанію «Гарант-Енерго М», що на той час не мала жодних дозвільних документів на ведення господарської діяльності, і менш ніж за рік господарювання встигла накопичити мільярдні борги.

Leave a Reply