Експерт Андрій Гнатуш радить бізнесу перенести піки споживання електроенергії на нічний час

0
1235
Фото із ФБ-сторінки Андрія Гнатуша

Віялові відключення для бізнесу – неминучі. Підуть у “вабанк” – будемо і ми при свічках.

Про це у Фейсбуці повідомив експерт з питань енергетики Андрій Гнатуш, пише Кулемет.

“Для початку, підприємцям необхідно зараз максимально підготуватись до такого сценарію. Перенесення своїх піків споживання на нічний час дозволить розвантажити систему та уникнути примусових відімкнень”, – наголошує експерт.

Далі – наступні послідовні кроки.

ВУГІЛЛЯ – Запаси вугілля на складах переходять з рівня дуже низькі в катастрофічно низькі в 378 тис.т (або на декілька днів активної роботи ТЕС). Спочатку місяця запаси вугілля впали на 25%.

“Центренерго” в пятницю перший раз купив вугілля в держшахт на торгах по 3500 грн до цього було 2150 грн по договорах. Міненерго в листопаді обіцяє 1,9 млн т. вугілля, практично весь обєм має бути власного видобутку. В кінці тижня компанія “Альянс Енерго Трейд” повинна завезти 8 тис.т мазуту, висока ймовірність частина мазуту попаде “Центренерго”.

ТЕС – з усіх 23-х енергоблоків на 3 державних ТЕС працює лише 3 блока.

“В ДТЕК ситуація краще. Для балансування енергосистеми регулярно запускають блоки на газу за доплату: Харківської ТЕС 5, Київської ТЕС 5, на вихідних запустили Київську ТЕС 6. Спотова ціна газу в Європі на TTF знов в тренді росту, піднялась до $965/тис.м3 після відмови “Газпрому” бронювати потужностей “Ямал-Європа” на грудень”, – повідомив Андрій Гнатуш.

ІМПОРТ е/е – поки йде стабільно 415 МВт (допомагає економити вугілля), але маємо високі ризики обмеження імпорту через загострення ситуації на кордоні Білорусі.

АЕС – працюють 13 блоками, присутня недовантаженість блоків, що дає вищу собівартості але значно краще ніж палити дорогий газ. Протягом тижня можливий запуска ЗАЕС №4 та зупинка блоку №4 РАЕС.

Leave a Reply