Екологи переселили самця зубра зі Сколівських Бескидів у Чернівецьку область

0
904

Екологи переселили самця зубра зі Сколівських Бескидів у Чернівецьку область. Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОДА.

Як йдеться у повідомленні, працівниками служби охорони НПП “Сколівські Бескиди” передано для ДП “Сторожинецьке лісове господарство” одного самця зубра.

Цей захід проводився при ветеринарному супроводі працівників ветеринарної медицини Сколівського району. Тварину успішно транспортовано та випущено у вольєр Банилівського лісництва ДП “Сторожинецьке лісове господарство” з метою утримання у напіввільних умовах для отримання потомства.

Зубр, останнім часом, близько підходив до населеного пункту і своєю присутністю лякав місцевих жителів, нищив с/г посіви, городину та огорожі у зв’язку з чим і було організовано його перевезення у Чернівецьку область.

Водночас зазначаємо, зубр занесений у Червону книгу України, це величезний бик, довжина тіла якого становить більш ніж 3 м, в плечах до двох метрів, маса до 1 т. Голова опущена, з вираженою “бородою” і двома відносно невеликими рогами.

Традиційно вид, що колись здійснював величезні міграції, зараз веде осілий спосіб життя. Тримається невеликими сім’ями або стадами (до 50 особин).

Старі самці живуть поодинці, пристають до гурту лише під час гону. Живиться травою, листям, пагонами і гілками дерев та чагарників, корою, а також добре їсть сіно.

Залишити відповідь