Два санаторії у Трускавці на Львівщині модернізують під житло для переселенців

0
73

Санаторії “Рубін” та “Янтар”, що у Трускавці на Львівщині, модернізують і організують там житло для вимушених переселенців. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на юридична фірму Integrites, яка виступає консультантом Трускавецької міської громади за цим проектом.

У межах проекту планується модернізувати під будинки із їдальнями будівлі закинутих санаторіїв “Рубін” та “Янтар”, загальною площею орієнтовно 32 тис.м2, розташовані в центрі Трускавця.

“Вони були законсервовані на початку російської агресії у 2014-2015 роках”, – сказав агентству партнер Integrites Олег Загнітко.

За його словами, у результаті модернізації житло зможуть отримати до 3 тис. людей – і сім’ї, і самотні особи.

Проект буде реалізуватися на основі державно-приватного партнерства (ДПП) із метою інтеграції переселенців в економіку субрегіону. Integrites із липня 2022 року консультує місто щодо фінансової та управлінської структури ДПП. Проект у Трускавці є частиною Rehousing Ukraine Initiative (Ініціативи житлового забезпечення України). ІЖУ – це партнерство Інституту доступного житла (Affordable Housing Institute) – неприбуткової організації, зареєстрованої в США, та Integrites із залученням фахівців.

Санаторії “Рубін” та “Янтар” входять до ПрАТ “Трускавецькурорт”, на яке нещодавно було накладено арешт у межах кримінального провадження щодо відчуження майна об’єктів нерухомості, які перебували в управлінні Федерації професійних спілок України, ПрАТ “Укрпрофоздоровниця” та ПрАТ “Укрпрофтур”.

“Як ми бачимо з мотиваційної частини постанови суду, об’єкти можуть повернутися у державну власність під керівництвом Федерації профспілок. У цьому випадку здійснення ДПП може спроститися, але проведення конкурсу на відбір приватного партнера, найімовірніше, потребуватиме більшого часу на підготовку”, – прокоментував ситуацію Загнітко.

До структури ПрАТ “Трускавецькурорт” входять санаторії “Весна”, “Кристал”, “Алмаз”, “Янтар”, “Рубін”, “Берізка”. Кінцевий бенефіціар цих санаторіїв – Павло Якубенко, зареєстрований на Кіпрі. Зареєстрований капітал ПрАТ становить 174,8 млн грн. За даними підприємства за 2019 рік, його чистий прибуток становив 91,9 млн грн.

Leave a Reply