Довідка про вакцинацію проти COVID не є підставою для перетину кордону, – ДПСУ

0
451
Кордон. Фото: відриті джерела.
Кордон. Фото: відриті джерела.

Довідка про вакцинацію від коронавируса не є підставою перетину українського кордону за оновленими правилами.

Про це під час брифінгу розповів заступник директора департаменту – начальник управління організації прикордонного контролю Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Юрій Лисюк, повідомляє “Дом“.

“Постановою Кабміну це питання не визначено. Ми при наявності таких документів (довідки про щеплення від коронавірусу – ред.) на них не реагуємо. Ми реагуємо, коли у іноземця буде ПЛР-тест, тоді буде здійснено його пропуск”, – повідомив Лисюк .

В Україні з 23 березня і до 30 квітня діють нові правила перетину державного кордону і в’їзду з окупованих територій ОРЛДО і Криму, нагадали в ДПСУ.

Так, для в’їзду в Україну у іноземців обов’язково повинен бути негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до прильоту. Українцям потрібен ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин, щоб не проходити самоізоляцію.

“У громадян України є вибір. Вони можуть зробити тест за кордоном, і спокійно проїхати, і більше не відволікатися на установку програми “Дій вдома”. Або потім робити тест в Україні, щоб знятися з самоізоляції і не сидіти 14 днів вдома. Якщо не було можливості цього зробити за кордоном, на державному кордоні в пункті пропуску громадянин встановлює додаток “Дій вдома”, і після перетину кордону він може або перебувати на самоізоляції 14 днів, або зробити ПЛР-тест”, – пояснив прикордонник.

Також наголошується, що особи, які в’їжджають з тимчасово окупованого Криму або ОРДЛО, теж підлягають обов’язковій самоізоляції. Прикордонники можуть перевірити, чи встановлено у них додаток для самоізоляції “Дій вдома”.


Leave a Reply