Докерувались: у бюджеті Львова немає коштів для створення територіальної оборони

0
798
Андрій Садовий. Фото ілюстративне. Джерело: lenta.ua

Депутати Львівської міської ради звернулися до президента, Верховної ради, Кабмін та Ради нацбезпеки і оборони України.

Про це заявила під час сесії депутатка Лейла Мелесова-Вальчак, передає “Еспресо.Захід”.

Депутатка зазначила, що в бюджеті немає грошей на розвиток територіальної оборони в регіоні.

“Без фінансового, ресурсного забезпечення інститут територіальної оборони не зможе працювати. Місцеві бюджети не здатні покрити самостійно видатки на територіальну оборону, на підготовку національного спротиву.

Попередня політика чинної влади привела до того, що у районних бюджетах немає коштів навіть на забезпечення діяльності самих рад; виключення районних бюджетів з системи горизонтального вирівнювання позбавляє районні ради реально брати участь у заходах територіальної оборони. Це означає, що реалізація Закону “Про основи національного спротиву” зі створення системи територіальної оборони може бути повністю провалена, коштів на відповідні програми немає”.

До того ж при плануванні бюджету на 2022 рік Кабмін і Верховна Рада України заклали завищені показники доходів місцевих бюджетів – в 630 млрд грн, з них 437 млрд грн – власні доходи місцевих бюджетів.

“Але вже перші дві декади січня нового року продемонстрували, що ці плани були надміру оптимістичними. За даними Державної казначейської служби, з запланованих на січень 28 344,7 млн грн доходів місцевих бюджетів по загальному фонду станом на 21 січня 2022 року отримано лише 13 958,2 млн грн, тобто 49%”, – розповіла депутатка.

Тому депутати вимагають терміново розробити законопроєкт про внесення змін до державного бюджету, щодо збільшення видатків на оборону.

“У час смертельної загрози з боку держави-агресора – Російської Федерації ми закликаємо до консолідації всіх державницьких сил, до припинення політичних воєн на знищення. Ми закликаємо Президента України вилучити з політичного арсеналу практику використання політично мотивованого кримінального переслідування. Сьогодні і органи державної влади, і органи місцевого самоврядування, і армія, громадянське суспільство – в одному окопі. І лише разом стримаємо ворога”, – вважають депутати.

Залишити відповідь