Дітей лікуватимуть у Львові, а не возитимуть на дороговартісні операції за кордон, – Євген Кузик

0
799
Кузик

Цьогоріч фінансування галузі медицини більше, аніж воно було в період 2015-2019 років. У багатьох лікарнях за кошти міста у 2021 році зроблять реконструкцію систем внутрішнього протипожежного водопроводу.

Про те, які зміни очікують на медичні установи Львова сьогодні після засідання комісії охорони здоров’я та соціального захисту ЛМР розповів депутат від Європейської Солідарності Євген Кузик, пише Кулемет.

“Цьогоріч безпрецедентно велику суму виділяємо на медичну галузь, оскільки за останні 5 років разом таких грошей медицина Львова не мала. Плануємо відкриття відділення реанімації, центру кохлеарної імплантації  у Львівській міській дитячій клінічній лікарні на вул. Пилипа Орлика,  а також придбати туди для єдиного в західній Україні відділення нейрохірургії новітнє нейроонкологічне обладнання. Саме це обладнання нам рекомендували закупити  канадські спеціалісти з госпіталю SickKids.  Це дуже добре, оскільки дітей лікуватимуть тут, у Львові, а не возитимуть  на дороговартісні операції за кордон.  Щороку понад 30 дітей лише зі Львова потребують операцій з видалення пухлин головного та спинного мозку і хребта”, – розповів депутат Кузик.

З його словами, за бюджетні кошти Львова цьогоріч планують зробити масштабну реконструкцію відділення паліативної допомоги 4-ї лікарні, капітальні ремонти приміщень 5-ї та 8-ї лікарні. Окрім цього 5-та лікарня отримає сучасну лапароскопічну стійку та зовнішній ліфт для перевезення важкохворих пацієнтів.

“Також подбаємо про розвиток первинної медицини, зокрема відбудеться капітальний ремонт  приміщень під облаштування амбулаторії сімейної медицини 1-ї МКЛ  і 3-ї МКЛ.  Вирішили виділити кошти на заміну ліфтового обладнання  у 4-ій стоматологічній  поліклініці, оскільки тому ліфту близько 40 років”, – дадав Євген Кузик.

Депутат розповів, що район Рясне також отримає новітнє рентгенологічне обладнання в місцеву амбулаторію та обладнання для медичної реабілітації для 3-ї МКЛ. У багатьох лікарнях за кошти міста зроблять реконструкцію систем внутрішнього протипожежного водопроводу.

Він додає, що звісно, не оминули депутати лікарню швидкої медичної допомоги, де сьогодні лікують найбільше пацієнтів з covid-19. Туди депутати планують дозакупити апарати ШВЛ, завершити ремонти багатьох приміщень, зокрема під кабінети МРТ, КТ, ангіографічної операційної, палат інтенсивної терапії 3-го хірургічного відділення та інші.

“На жаль, довелось відкласти капремонт прилеглої території  лікарні, облаштування території під паркінг, оскільки таких витрат місто нині вже не потягне.
Сподіваюсь, що вже цього місяця розпочнемо роботу над єдиною медичною стратегією міста на найближчі 5 років, це дасть нам змогу системно підійти до планування, обліку, контролю та оцінювання діяльності усіх медустанов та їхніх структурних підрозділів. Ми з нашою фракцією за рівноцінний розвиток усіх медичних установ міста”, – резюмував Євген Кузик.

Залишити відповідь