Дім Франка отримав у подарунок перше видання “Мойсея” з автографом автора (ВІДЕО)

0
1579

Завдяки меценатській допомозі народного депутата від “Європейської Солідарності” Миколи Княжицького колекція львівського Дому Франка збагатилася цінним експонатом – примірником першовидання поеми “Мойсей” (1905 року видання) з власноручною авторською присвятою Івана Франка Євгенові Чикаленку. Урочисте вручення та презентація для гостей та друзів Дому Франка відбулась сьогодні у Львові.

Про це з місця події повідомляє кореспондент Кулемету.

Захід відвідали народні депутати фракції “Європейська Солідарність” Олег Синютка та Микола Княжицький, а також голова Львівської облради Олександр Ганущин та друзі Дому Франка у Львові.

За словами нардепа Олега Синютки, провідні українські постаті, як Іван Франко, дали поштовх творити все українське.

“Радянська система всю українську сутність спробувала звести до трикутника: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко. Це ті постаті, з якими не можна було нічого зробити. Від них переповнювало дух. Виявляється, що поруч творили Іван Труш, Микола Лисенко, Андрей Шептицький. Кожен – це постать і велич. Всі такі різні, але вони завжди були на українській стороні. Сьогодні теж одні є “зеленими”, інші – “червоними”, треті – “фіолетові”, хтось – каламутно-коричневий. Але сьогодні все потрібно відкинути та відгорнути, бо є дві сторони: одна – їхня, а друга наша – українська. І коли ми подивимося на тих видатних людей, то зрозуміємо, що вони дали поштовх творити все українське”, – наголосив народний депутат.

“Кожен автограф Івана Франка – на вагу золота. Франкова присвята Чикаленкові – свідчення щирої шани і творчого приятелювання двох великих українців, а водночас – і нерозривного зв’язку Галичини й Наддніпрянщини. Культура меценатства, завдяки якій колекція Музею Франка збагатилася унікальними надбаннями, має глибоку історичну традицію – від Чикаленка й митрополита Андрея Шептицького до сучасних благодійників. Плекати і розвивати її – означає плекати й розвивати національну культуру”, – сказав директор Дому Франка Богдан Тихолоз.

Додамо, за підтримки Миколи Княжицького також відреставровано портрет адресата присвяти – Євгена Чикаленка, видатного українського підприємця, громадського діяча, видавця та благодійника, чия діяльність зміцнювала культурні зв’язки між Галичиною та Наддніпрянщиною, торуючи дорогу до Незалежності.

Залишити відповідь