Держгеонадр виявила незаконний видобуток 660 мільйонів кубометрів газу на Львівщині

0
1210

За даними Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України виявлено 30 випадків незаконного видобутку корисних копалин після зупинки дії спецдозволів, йдеться на сайті служби.

За словами очільника Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка, недобросовісні надрокористувачі повинні нести відповідальність за свої дії, адже це напряму причиняє збитки бюджету та народу України.

«Нелегальний видобуток корисних копалин боляче б’є по законослухняному бізнесу. Від цього страждають добросовісні надрокористувачі, які не можуть конкурувати на ринку з цінами тіньового сектору. Наприклад, після проведення планової перевірки діяльності одного з підприємств у Львівській області було виявлено, що надрокористувач після зупинення дії дозволу не зупинив проведення на наданій йому в користування ділянці надр роботи, передбачені дозволом. В період дії наказу на зупинення дозволу з березня по грудень 2017 року надрокористувач видобув 660 000 тис. м3 природнього газу. На сьогодні ми виявили 30 таких випадків по різним видам корисних копалин. Збитки від незаконного видобутку мінімально оцінюються в сотні тисяч гривень. Всю інформацію щодо незаконного видобутку ми направляємо до Департаменту захисту економіки Національної поліції України для вжиття заходів реагування», – розповів Олег Кирилюк, тимчасово виконуючий обов’язки Голови Держгеонадр.

В основному незаконно добувають загальнопоширені корисні копалини – піски, глини, будівельний камінь. Попит на них з року в рік тільки зростає, тому проблем зі збутом тіньової продукції немає.

Нагадаємо, 22 лютого Кабмін оприлюднив перелік органів державного нагляду (контролю), на які у поточному році не поширюється дія Закону «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Відповідну постанову № 1104 оприлюднено на сайті Уряду. До списку таких держорганів, що поновили планові перевірки серед інших увійшли також і Держгеонадра.

Залишити відповідь