Депутати Садового хочуть скасувати перемогу одного з проектів-переможців громадського бюджету

0
1164

Вже майже рік громада міста бореться проти облаштування заправки на місці скверу на розі вул. Героїв УПА – вул. Кульпарківської у м. Львові. Про це пише Цинічний Львів.

Один з ініціаторів спорудження пам’ятника, Ігор Мартинюк подав проект на конкурс Громадського бюджету Львова щодо облаштування громадського простору на перетині вулиць Героям УПА та Кульпарківської.

«Ми одразу зустріли опір з боку міських чиновників. Зокрема, нам стало відомо, що наш проект не хочуть допускати до голосування. Позиція управління архітектури ЛМР полягала в тому, що скоро має бути затверджений новий детальний план, в якому передбачається зміна цільового призначення даної території. Однак дана територія, відповідно до містобудівної документації, має статус скверу м. Львова (Р-3 «рекреаційна зона»), який обмежений червоними лініями магістральних вулиць. Завдяки солідарній позиції депутатської комісії архітектури ЛМР проект був допущенний до голосування і як наслідок переміг», – зазначив Мартинюк.

Уже після того, як проект переміг на конкурсі, стало відомо, що депутати від «Самопомочі» просять не подавати даний проект на затвердження.

На відео видно, як представник фракції «Самопоміч» у Львівській міській раді переконує колег виключити цей проект з переліку кандидатів на фінансування за абсолютно надуманими причинами.

«В цей четвер, 29 листопада депутати мають затвердити всі громадські проекти, які перемогли в даному конкурсі. І ми знаємо, що представники партії міського голови Львова докладають усіх зусиль, щоб не допустити фінансування нашого проекту на розі вулиць Героїв УПА та Кульпарківської. Про їх мотиви можна лише здогадуватись, однак зважаючи на наполегливість представників мережі АЗС, можна зробити висновок, що наш проект остання перепона в планах будівництва цієї заправки», – висловив свою стурбованість один з ініціаторів.

Активісти та ініціатори встановлення пам’ятника просять міських обранців допомоги у збереженні скверу та спорудженні пам’ятника.

«Ми закликаємо весь депутатський корпус Львівської міської ради не ігнорувати бажання сотень мешканців нашого міста, які віддали голоси за цей проект. Ми вже близько року відстоюємо сквер від забудови заправки, і не маємо намір складати руки.

Сьогодні ми просимо не допустити скандального будівництва ще однієї АЗС в рекреаційній зоні м.Львова та підтримати збереження скверу, спорудження пам’ятника – пам’ятного знаку Героям Юнацтва ОУН та Юнацтва УПА та облаштування громадського простору на перетині вулиць Героям УПА та Кульпарківської», – зазначають активісти.

Із 22 лютого 2018 року по 19 березня 2018 року тривали громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території на розі вул. Героїв УПА – вул. Кульпарківської у м. Львові в якому обговорювалась можливість спорудження АЗС на місці скверу. Відповідно звернення мешканців та народних депутатів не були взяті до уваги, а це більше тисячі підписів. І як наслідок, Містобудівна рада дала позитивний висновок щодо будівництва заправки.

Для того щоб не допустити будівництва, мешканці міста провели віче, на якому вирішили побудувати пам’ятник на місці занедбаного фонтану в центрі скверу. Там де має бути пам’ятник було встановлено тимчасовий знак. Мешканці прилеглих будинків і з тисячами підписів звернулись до міської влади з вимогою не давати дозволів на будівництво. Також почав діяти громадський комітет із спорудження пам’ятного знаку Героям Юнацтва ОУН та Юнацтва УПА та облаштування громадського простору на перетині вулиць Героям УПА та Кульпарківської.

Учасниками комітету є голова Львівського товариства політичних в’язнів та репресованих Петро Франко, голова правління “Меморіал” Роман Гунда, голова ВГО Союз Українок Орислава Хомик, голова ГО “Громадська Варта” Юрій Антоняк заступник директора Класичної гімназії Сергій Хараху та інші представники громадських та політичних організацій (загалом 15 організацій).

Після встановлення пам’ятного знаку відбулось декілька спроб його викрадення. Однак громаді вдавалось повернути знак на місце.

3 серпня 2018р. відбулась комісія Львівської міської ради по незаконних забудовах м. Львова на якій було запропоновано мерії викупити дану споруду у вигляді фонтану.

Цього року один з ініціаторів спорудження пам’ятника голова Львівського Руху, Ігор Мартинюк подав проект на конкурс Громадського бюджету Львова. Адже облаштування громадського простору в сквері на перетині вулиць Героїв УПА та Кульпарківської, унеможливить будівництво АЗС.

Залишити відповідь