Депутати просять посилити соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

0
501

Депутатський корпус Львівської обласної ради звернувся до Прем’єр-міністра України щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідне звернення ухвалене у вівторок, 22 грудня, під час позачергового засідання.

«У наступному році виповнюється 35 років з дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Питання захисту прав потерпілих від аварії на ЧАЕС є важливим аспектом здійснення державою своїх зобов’язань у сфері забезпечення соціально-економічних прав в Україні. Органи влади всіх рівнів мають продемонструвати реальну турботу про осіб, постраждалих від наслідків  Чорнобильської катастрофи. Адже статус учасника ліквідації наслідків аварії став символом героїзму людей, які принесли в жертву своє здоров’я та життя.

Для цього потрібно  вжити низку конкретних заходів щодо посилення соціального захисту ліквідаторів та постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС.

По-перше, збільшити розмір мінімальних пенсійних виплат для всіх осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою. Адже постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про  підвищення рівня соціального захисту  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (зі змінами) з 1 липня 2019 року збільшено пенсійні виплати лише військовослужбовцям та військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

По-друге, передбачити в державному бюджеті для Львівської області кошти в сумі не менше  10 млн гривень на придбання житла постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи(на умовах можливого співфінансування з обласного бюджету). За період 2014-2020 рр. з державного бюджету жодного разу не виділялися кошти на зазначену вище мету. Наприклад, у Львівській області налічується понад 700 осіб, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, які потребують поліпшення житлових умов, зокрема  203 особи  І категорії.

По-третє, збільшити  видатки з держбюджету на забезпечення постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи І категорії санаторно-курортними путівками чи одержання за їх бажанням грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні. Через недостатність державного фінансування рівень забезпеченості путівками в останні роки не перевищував 65 відсотків. Окрім того, вкрай недостатнім є розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок, який у 2020 році для І категорії  становить 7700 гривень.

Враховуючи викладене, з метою посилення  соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ми, депутати Львівської обласної ради, пропонуємо оголосити 2021 рік роком вшанування подвигу ліквідаторів і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофита внести зміни до бюджету 2021 року, передбачивши кошти на зазначені вище видатки», – йдеться у зверненні.

Залишити відповідь