Цьогоріч фінансування медичної галузі Львова буде більшим, аніж у 2015-19 роках загалом, – Олена Пасевич

0
725
Олена Пасевич

У бюджеті розвитку Львова у 2021 році хочуть закласти на медицину понад 261 мільйон гривень. Це більше, аніж виділяли на неї за чотири роки з 2015 до 2019 разом. Про це розповіла депутатка Львівської міської ради від фракції «Європейська Солідарність», секретар постійної депутатської комісії охорони здоров’я та соціального захисту Олена Пасевич, пише Кулемет.

За її словами сьогодні, 5 березня,  на засіданні комісії депутати рекомендували збільшити фінансування медичної галузі Львова.  За кошти бюджету міста хочуть придбати обладнання та зробити ремонти у лікарнях міста.

«На галузь медицини пропонувалось 230 млн, ми сьогодні з комісією прийняли рішення рекомендувати збільшити фінансування ще на 31 млн,  щоб разом було 261 млн.  У відсотковому співвідношенні це 65% на ремонти приміщень і 35% на закупівлю обладнання.  Чому  така велика частка ремонтів? Тому що зараз, якщо лікарня чи поліклініка відповідає вимогам надання певних послуг, то НСЗУ закуповує обладнання за державні кошти.  Тобто якщо в лікарні відремонтуємо  те чи інше відділення, то обладнання туди придбають за кошти бюджету України, а не кошти  Львова.  Де це було обгрунтовано, ми прийняли рішення провести ремонти, а  там, де немає такої можливості і це не є пакетом НСЗУ, ми прийняли рішення про закупівлю самого обладнання.

Зокрема вкрай необхідне і важливе обладнання хочемо закупити для дитячої лікарні на Орлика», – розповіла Олена Пасевич.

Вона наголосила, що все це обладнаннями депутати вирішили купити без лізингів. Йдеться про те, що місто цього року заплатить повну вартість і матиме в лікарнях обладнання, а не купуватиме його з розтермінуванням під відсоток.

«Це дасть можливість Львову зекономити на наступні роки 15 мільйонів гривень . Для порівняння, це вартість двох  потужних мамографів. Такою була узгоджена позиція нашої фракції, і я радію, що колеги з інших фракцій її підтримали. Як і обіцяли, депутати цього скликання акцентують бюджет цього року на медицині», – резюмувала депутатка Олена Пасевич.

Залишити відповідь