Цього тижня у Львові стартує 30-ий Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев – 2019»

0
459

З 28 вересня по 6 жовтня у Львові відбуватиметься міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев — 2019», на якому театри з різних країн світу презентуватимуть свої вистави. Оскільки цей фестиваль є ювілейним — 30 років, на фестивалі будуть поєднані сценічні та вуличні театри.

«На 30-ий фестиваль ми підготували 25 різних заходів, які будуть відбуватися впродовж 9 днів. Це будуть вистави на вулиці і в театрах, лекції, конференція-семінар та круглий стіл. На цьогорічному „Золотому леві“ будуть показані постановки тільки тих режисерів, які брали у ньому участь більше 10 разів. Глядачі побачать вистави з Києва, Грузії, Польщі і, звісно ж, постановки львівських театрів. Гості приїжджають з 18 країн світу. Рекомендуємо всім стежити за рекламою, нашою програмою та вже обирати ті події, які бажають відвідати», — розповів Ярослав Федоришин, директор міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев-2019».

Додамо, фестиваль відбувається під патронатом міністра культури України Євгена Нищука та за підтримки Львівської міської ради.

«Місто підтримує дуже багато фестивалів. Тільки вчора завершився Book Forum, а вже сьогодні ми плавно переходимо до „Золотого лева“. Це дуже символічно, що він відбувається у Львові, який вже починає вкриватися золотим осіннім листям. Львівська міська рада, управління культури завжди підтримують цей фестиваль, як організаційно, так і фінансово, тому що він є одним із культурних, театральних облич Львова», — зазначила Оксана Стельмах, начальник відділу менеджменту закладів культури ЛМР.

Традиційно фестиваль відкриється урочистою карнавальною ходою. Цей фестиваль буде вперше об’єднаний за жанрами вулиці і сцени, будуть привезені останні прем’єри відомих режисерів, формування яких, як митців відбувалися саме на цьому фестивалі. Зокрема це Єжи Зонь (Польща), Атіла Віднянський (Угорщина), Автанділ Варсімашвілі (Грузія), Якуб Видрал (Чехія), Станіслав Мойсеєв (Україна), Дмитро Богомазов (Україна) та інші. Відтак відкриття фестивалю відбудеться 28 вересня о 16.00 масштабною карнавальною ходою за участю театрів України, Польщі, Чехії, США.


Leave a Reply