Ціни на криптовалюти: як формуються, від чого залежать та де їх відстежувати

0
775
Ціни на криптовалюти: як формуються, від чого залежать та де їх відстежувати

Розглянемо фактори, які можуть як безпосередньо, так і опосередковано вплинути на курс цифрових активів та їх вартість

У світі існує понад п’ять з половиною тисяч цифрових токенів, ціна яких відрізняється в сотні й навіть тисячі разів. У багатьох трейдерів-початківців часто виникає питання — як формуються курси криптовалют і які фактори впливають на це. По суті, цифрові активи не мають державних регуляторів, вони не підкріплені золотом або іншим дорогоцінним металом. Цінність крипти визначається попитом серед користувачів. Простіше кажучи, криптоактив коштуватиме стільки, скільки за нього готова запропонувати аудиторія.

Ринок криптовалют: яким чином формується ціна цифрового активу?

Ринок криптовалют дуже різноманітний. Саме тому визначити середньоринкову ціну на окремий цифровий актив може бути непросто. Для цього існують різні сервіси, які дозволяють відстежувати динаміку курсів криптовалют.

На курси цифрових активів впливають багато чинників — від новин до появи нових технологій. В одних випадках це може призвести до повного обвалу крипти, в інших – до тимчасового зниження ціни.

Розглянемо фактори, які можуть як безпосередньо, так і опосередковано вплинути на курс цифрових активів та їх вартість. Серед них виділяють:

  • Фінансові фактори. До цієї групи належить фінансова інформація, зокрема: актуальні курси криптовалют, попит та пропозиція, обсяги угод, приплив чи відтік валюти. Курс зростатиме в умовах збільшення попиту на конкретний цифровий актив. Відповідно, якщо попит впаде, то й ціна почне знижуватися, стаючи привабливішою для потенційного інвестора. У цей момент важливо визначити перспективи криптовалюти та необхідність вкладення в неї власних коштів.
  • Активність розробників індустрії.
  • Згадки в соціальних мережах. Чим більше згадок про криптовалюту у Twitter та пошукових системах типу Google, тим популярніше вона стає, і тим вище підіймається її ціна.
  • Конкуренція. Вона може або підвищити ціну криптовалюти або знизити її.
  • Вартість виробництва. Майнінг окремих видів крипти потребує величезної кількості електроенергії. Таким чином, тільки великі організації та країни, які мають для цього усі необхідні ресурси, можуть добувати цифрові активи. Отже, ціна криптовалют залежить від початкових витрат на майнінг.
  • Регулювання та юридичні аспекти Добре відомо, що юридичні питання зазвичай уповільнюють зростання більшості галузей, що потім природним чином знижує ціну на активи. Цей ефект вже можна було спостерігати в Індії, Китаї, Південній Кореї та США.

Вибрати актив, в який ви захочете інвестувати власні кошти, можна за допомогою WhiteBIT. Це найбільша європейська криптобіржа, яка пропонує користувачам сотні торгових пар, високу ліквідність та багаторівневу систему безпеки. Комісія незмінна – 0,1% від суми угоди, жодних додаткових зборів та платежів.

WhiteBIT пропонує простий та зручний торговий термінал, функціональний мобільний застосунок та додаткові можливості для активного та пасивного заробітку на цифрових активах. На крипто біржі доступні різні варіанти вводу та виводу коштів – електронні гаманці, банківські картки та перекази.

WhiteBIT входить до трійки найбезпечніших криптобірж за версією cer.live.

Що таке коригування ціни на криптовалюти?

Коригування ціни на криптовалюти — це стійке падіння ціни монети в середньому до 10% порівняно з останнім найвищим значенням. Це явище короткочасне. Зазвичай, за ним слідує фаза зниження. Але інколи воно може бути сигналом справжнього обвалу. Регулярність появи відкатів залежить від типу активу. Буває, що це впливає на всі чи одну криптовалюту.

Коригування криптовалюти найчастіше є реакцією на переоцінку активів. Іноді це зовнішня криза, наприклад пандемія в березні 2020 року. В інших випадках конкретна галузь чи сектор економіки падають та викликають коливання по всьому ринку. Важливі події, як, наприклад, запуск Segwit, який призвів до прискорення транзакцій у мережі BTC, може змінювати курс за короткий час. Крім того, обвал ціни на крипту може статися, коли досвідчені гравці ринку починають масово виводити великі обсяги цифрових активів. Тоді у дрібних учасників криптовалютного ринку починається паніка, і вони масово зливають свої монети.

Настрої інвесторів, економічні індикатори, глобальна політика та останні новини – все це відіграє значну роль у визначенні того, чи станеться відкат чи ні. Для того, щоб бути в курсі усіх коливань, потрібно моніторити онлайн курс криптовалют. На відміну від агрегаторів, ціни на Біткоїн та інші криптовалюти на централізованій біржі WhiteBIT оновлюються в режимі реального часу. Також на сайті WhiteBIT можна знайти дані про обсяг торгів та поточне значення капіталізації кожної окремої криптовалюти. Усі ці показники можна відображати у різних валютах: доларах США, гривнях, тенге, рублях та інших.

Залишити відповідь