Чи «відмиється» Жидачів від автомийки

0
2074
Чи відмиється Жидачів від автомийки

Давня та багата історія Жидачева, його святині та пам’ятки архітектури роблять місто потенційно цікавим туристичним центром. Власне про це час від часу говорять і мешканці Жидачева і його влада. Але, крім розмов, потрібні конкретні кроки, бо розбиті міські дороги і відсутність туристичної інфраструктури навряд чи приваблять до міста гостей.

Однак дуже своєрідно до розвитку Жидачева і до збільшення його привабливості ставляться окремі представники бізнесу і влади.  Щоб наочніше уявити те, про що йтиметься нижче, пропонуємо імпровізовану віртуальну екскурсію головною вулицею міста, яка носить ім’я Маркіяна Шашкевича. Саме на цій вулиці височіє головна святиня міста – церква Воскресіння Господнього авторства Василя Нагірного, в якій перебуває знаменитий чудотворний образ Жидачівської Оранти. Практично навпроти храму – симпатичний пам’ятник Кобзарю. Вулиця справді унікальна. Йдучи нею, і минувши греко-католицький храм, потрапиш іще до трьох святинь –   Успенського костелу, в якому молився Ян ІІІ Собеський після звитяги у битві під Журавно,  нової православної церкви та до могили цадика хасидського праведника – цадика Цві Гірша.

Так ось на цій унікальній вулиці може з’явитися новий «туристичний об’єкт» – автомийка. У кількох метрах від церкви Воскресіння Господнього та пам’ятника Шевченку, просто під вікнами приватних осель.

Мешканці міста в один прекрасний день звернули увагу, що на  вулиці Шашкевича розпочалися якісь роботи. Ситуація прояснилася 17 жовтня, коли відбулося засідання комісії з землеустрою та містобудування Жидачівської міської ради. Отож, на території , яка перебуває в оренді підприємства-власника будівлі “Універмагу” хочуть влаштувати автомийку.

Голова Жидачівської райспоживспілки і, як кажуть, «любий друг» міського голови Роман Бурій, котрий і заварив усю кашу, переконував, що авто мийка у центрі міста – це дуже добре і що, мовляв, усі водії будуть неймовірно вдячні за такий подарунок.

Щоправда далеко не всі мешканці Жидачева в захопленні від ідеї пана Бурія, яку, як твердять наші джерела в міській раді, цілковито акцептує міський голова Володимир Левко.

Чи відмиється Жидачів від автомийки

Після того, як депутати міськради оприлюднили інформацію про плани встановлення автомийки, у соціальних мережах почалося жваве обговорення. Так, Оксана Полівчак звернула увагу, що для ділянки у самому центрі міста можна було б знайти дещо інше призначення: «От скільки цікавих пропозицій прозвучало, що можна зробити на тому місці – можна взимку каток, а влітку скейтпарк для дітей, маленький базарчик з сувенірами та з кавою з випічкоюю. Зараз технології пішли так далеко… все можна дуже просто і функціонально продумати. Ну досить вже тих безглуздих надбудов. Ми ж так кричимо і презентуємо себе, як історичне місто, у нас колись було Магдебурзьке право, а центр міста дозволяємо перетворити на мийку. Це просто вершина цинізму та байдужості».

Обурюється й Оксана Стефура: «Кращого придумати не можна, чого в ценрі бракує, то це автомийки, спамятайтеся, як був міні-риночок, то не вигідно, бо дохід малий, бо люди на тому товарі заробляють копійки, стояли на вулиці і ніяких умов, ще й оренду платили п. Бурію, а авто мийка – це супер. А як ці люди, що живуть поруч – це мабуть також нікого не цікавить.

«І коли Бурій з Левком вже нажеруться. Цілого Жидачева їм мало. Ще й мусять центр засмердіти. То вони за водіїв думають. Ага. Якраз. Вони за свої кишені думають. Якби думали за шофера, то би дороги поробили», – обурився жидачівець Роман, підійшовши до нашого кореспондента, котрий фотографував ділянку, заплановану під автомийку…

 

Залишити відповідь