«Чубай. Говорити знову»: у Львові знімають фільм про геніального українського поета

0
974

У Львові відбуваються зйомки телепроєкту «Чубай. Говорити знову» – документального біографічного фільму про геніального українського поета.

Про це повідомляють організатори заходу.

Через майже 40 років після смерті Грицька Чубая, його поезія знову стає актуальною і викликає зацікавленість молоді, яка знаходиться у вічному пошуку відповідей на екзистенційні філософські питання. Його поезія, як стиснута пружина, розпрямляється і підштовхує наш розум до розуміння суті речей.

Ініціатором створення телепроєкту є донька Грицька Чубая — Соломія Чубай.

«Для мене, як і для Тараса Чубая, популяризація творчості нашого батька є справою всього життя. Видання батькової поезії, організація вечорів і фестивалів, пов’язаних з його іменем, – це те, що я завжди робила і робитиму не лише як його донька, але і як людина, що сповідує певні ідеали та цінності», – каже Соломія Чубай.

Фільм про Грицька Чубая матиме інноваційний формат і створюється на стику жанрів документального фільму та телевистави, дія якої розгортається в декораціях майстерні-підвалу Грицька Чубая. Відеопроєкція розсуває стіни майстерні та переносить глядача в час і простір, про який йдеться.

Мета проєкту – розкриття світогляду Грицька Чубая, створення його образу та аналіз конфлікту митця із тоталітарним режимом.

Формально ведучим, а по суті провідником по життю Грицька Чубая буде український поет Сергій Жадан. Так само як і Грицько Чубай, Сергій Жадан є не тільки поетом, він є місіонером. Сергій сьогодні, як і Грицько Чубай у свій час, змінює контекст свого існування: він читає свої вірші на фронті, створює радіо, є волонтером, доводить суспільству власну незалежну думку, називаючи речі своїми іменами. Сергій пройде коридорами життя Грицька Чубая і матиме можливість замислитись над ним з відстані часу.

Про Грицька Чубая у фільмі розповідатимуть його друзі — сьогодні видатні поети, письменники, художники, філософи, які були свідками його життя і творчості, члени родини поета: Галина Чубай, Тарас Чубай, Соломія Чубай, Василь Герасим’юк, Юрій Брилинський, Микола Рябчук, Роман Кісь, Орест Яворський, Роман Готра, Юрій Винничук, Ігор Калинець, Богдан Стельмах, Влодко Кауфман, Йосип Іванкевич, Катерина Немиря, Святослав Максимчук, Мирослав Греділь.

Режисер та автор ідеї Михайло Крупієвський, консультант Соломія Чубай, оператор-постановник Роман Єленський художник-постановник Олексій Хорошко, звукорежисер Ігор Барба, супервайзер VFX Олег Кіндратів. До музичного оформлення телепроєкту увійдуть пісні Тараса Чубая. Телепроєкт «Чубай. Говорити знову» створюється компанією «ФІЛЬМ ПЛЮС» за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Медіапартнером проєкту є телеканал «ЕСПРЕСО».

Прем’єра фільму відбудеться у день народження Грицька Чубая 23 січня 2021 року на телеканалі «ЕСПРЕСО».

Leave a Reply