Чому Садовий попросився до Саакашвілі

0
1071

У Львові продовжують розвиватися процеси, які кардинально вплинуть на розставлення політичних сил у місті та результат місцевих виборів. І, зокрема, шанси бути переобраним на чергову каденцію Андрія Садового, мера міста вже 14 років. Шанси, які тануть, і тому не дивно, що у п’ятницю в ефірі телеканалу “Україна” Садовий гучно заявив, що саме Львів може стати містом, на якому Міхаїл Саакашвілі може тестувати свої “реформаторські експерименти”.  Про це пише Четверта студія.

Так, 6 травня прокуратура Львівської області оголосила підозру очільниці управління комунальної власності Львівської міської ради Інні Свистун. Їй інкримінують службову недбалість, що потягнула за собою недоотримання майже 1,2 млн грн бюджетом міста.

За версією слідства 16 договорів оренди (та додаткових договорів до попередніх договорів) було вибірково укладено з фізичними особами та окремими громадськими організаціями за необґрунтовано заниженою ставкою (2% від вартості приміщень, а не 6%, як того вимагає затверджена міськрадою методика розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади Львова). Зокрема, такі договори укладено із громадськими організаціями: “Самопоміч”, “Львівська обласна республіканська християнська партія”, “Інститут політичних технологій” тощо.

Комунальні скандали у Львові та Інна Свистун – це вже майже стало синонімами. За останніх 5 років це далеко не перша історія з комунальним майном, з яким пані Свистун поводиться, м’яко кажу, як зі своїм власним. Можна нагадати, що в 2016 році її вже звинувачували в тому, що Львівська міська рада втратила близько 40 об’єктів нерухомості в привабливих частинах міста, які були просто виведені за підробленими документи з власності громади. Цю історію в журналістських та політичних колах охрестили навіть як “аферу століття”. Слідство по них поки так нічим не закінчилось, оскільки двоє основних фігурантів в цій справі – померли. Щодо самого вкраденого майна, то місто продовжує за нього судитись – щось вдалось повернути, по інших об’єктах суди тривають. Вже в цьому році Інна Свистун поскандалила з депутатами міської ради – під час сесії 20 лютого депутати відмовились голосувати за будь-які майнові питання через непрозору політику управління комунального майна.  

Але якщо попередні скандали міському очільнику вдавалось загасити, то остання справа проти пані Інни може мати для нього негативні політичні наслідки. Інна Свистун не лише керівник управління комунальної майна міськради, а й очолює фракцію “Самопомочі” в Львівській облраді. Тому кримінальна справа проти неї за “корупційними” статтями негативно впливає на політичний імідж міського голови, який позиціонує себе як європейський політик антикорупційного спрямування.

Але крім іміджу, Андрій Садовий може втратити і політичні перспективи та позбутися значних ресурсів для своєї політичної діяльності. А якщо прокуратурі вдасться знайти докази про поінформованість міського голови щодо деталей та особливостей діяльності члена своєї команди, то і з правоохоронцями в Садового можуть виникнути проблеми. І все це за півроку до міських виборів, які для мера і його “Самопомочі”, є питанням виживання в політиці в принципі.

В цій ситуації в Андрія Садового була два сценарії поведінки: усунутись від скандалу заявивши про те, що суд і слідство мають встановити істину, а на цей період самостійно відсторонити пані Інну від посади. Другий сценарій, який міський голова і обрав – виступити на захист своєї соратниці і перевести все площину “політичних” переслідувань.

Якщо перший варіант давав можливість політичного маневру для Андрія Садового і при вдалому позиціюванні та з наявними інформаційними ресурсами все могло б обмежитись незначними іміджевими втратами. То другий варіант, обраний міським очільником, такої перспективи йому не дає. Спроби перевести все в площину політики, зважаючи на минуле Інни Свистун, є малоперспективними. Крім того, звинувачувати в політичних переслідуваннях теперішню владу, яку Садовий всіляко підтримував і делегував в центральний уряд своїх колишніх депутатів, а на очільника Львівської ОДА представника “Самопомочі”, є м’яко кажучи, непереконливим.

Тому, можна припустити, що Садовий заступився за Свистун не через приналежність її до його команди – міський голова досвідчений політик і свої особисті інтереси ставить вище інтересів команди. Очевидно, що існують причини такої поведінки мера і ці причини глибоко закопані в історію “комунальної” політики влади з 2006 року. І охоронцем цієї “історії” якраз і є – Інна Свистун.

Корупція –  це не єдина проблема очільника всеукраїнської партії “Самопоміч”. Зокрема 28 квітня депутати на позачерговій сесії відхили всі принципові для очільника міста питання. А це ознака початку втрати мером більшості в міській раді – одного з основних ресурсів Садового під час виборчої кампанії.

Як досвідчений політик, мер Львова вирішив залучитися підтримкою Володимира Зеленського. Декілька днів тому він заявив, що не вступатиме до “партії мерів”, про яку почали задумуватися такі політики як Віталій Кличко і Борис Філатов. 8 травня пішов ще далі, заявивши про Львів як найкраще місце для експериментів скандального екс-президента Грузії. В надії, що таке “послання” почує президент і відверне каральний меч СБУ і прокуратури.

Політичний та особистий інтерес Садового зрозумілий: без високої протекції йому не пережити зацікавлення діяльністю міської влади Львова правоохоронними органами. От, тільки не зрозуміло, що від “експериментів” Саакашвілі отримає місто Лева?    

Leave a Reply