Члени виконавчого комітету Львівської міськради перевищили свої повноваження

0
179
Андрій Садовий. Фото ілюстративне. Джерело: lenta.ua

Виконавчий комітет Львівської міської ради перевищив свої службові обов’язки і без погодження із бюджетною комісією прийняв рішення “Про внесення змін до переліку об’єктів, що фінансуються з бюджету розвитку Львівської міської територіальної громади на 2022 рік”.

Таке рішення виконком прийняв сьогодні 8 липня під час свого засідання, пише «Четверта студія».

Такі дії виконавчого комітету несуть за собою перевищення службових обов’язків, оскільки такі рішення під час воєнного стану повинен приймати одноосібно міський голова з погодженням начальника обласної військової адміністрації.

«Це рішення передбачає поповнення статутних капіталів комунальних підприємств. Але виникає запитання, за рахунок яких коштів міського бюджету таке рішення буде прийматись. Вважаю, що питання про зменшення чи збільшення статутних капіталів міських комунальних підприємств – як мінімум, повинно розглядатись на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради.

Варто наголосити, що цей проект рішення не погоджували члени комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради.

Якщо не має рішення бюджетної комісії, то на підставі чого відбувається голосування на виконкомі?

Справді, згідно із постановою Кабміну, для фінансування необхідних житлово-комунальних витрат можна вносити на рівні бюджету рішення виконкому без рішення бюджетної комісії. Але тоді таке рішення одноособово повинен приймати міський голова за голови військової адміністрації.

Я хочу наголосити, що згідно із статтею 19 Конституції України і статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування”, члени виконавчого комітету Львівської міської ради перевищили свої повноваження» , заявив під час засідання виконавчого комітету член комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради, депутат Юрій Ломага.

Leave a Reply