Через отруєння чадним газом минулого року 112 людей потрапили до лікарень

0
548

У 2020 році у Львівській області зафіксовано 46 випадків отруєння чадним газом. Вони призвели до загибелі 3 осіб, 112 осіб госпіталізовано (50 із них – діти). Про це інформує прес-служба Львівської ОДА, пише Кулемет.

З початку 2021 року трапилось вже 10 випадків, 5 осіб загинули (серед них 1 дитина), 24 особи госпіталізовано (7 дітей).

Останній випадок трапився 21 січня у Львові. В квартирі на вул. Городоцькій  через отруєння чадним газом, загинуди 22-річний хлопець та 19-річна дівчина.

Відтак, департамент з питань цивільного захисту населення Львівської ОДА закликає мешканців області неухильно дотримуватись правил безпеки при використанні пічного і газового опалення.

Під час використання для опалення газових приладів:

– у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

– у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

– не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

Під час використання пічного опалення:

– упродовж всього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;

– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

– біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м.

Пам’ятайте: чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. При наявності 0,5% чадного газу в об`ємі приміщення вже за 20 хвилин людина може отримати смертельне отруєння.

Контроль за вмістом оксиду вуглецю можливий при встановленні чутливого приладу – газоаналізатора, який забезпечує контроль концентрації чадного газу (оксиду вуглецю – СО).

Залишити відповідь