Бандуристи зі Сполучених Штатів відзначать сторічний ювілей на Львівщині

0
1062
Бандуристи зі Сполучених Штатів відзначать сторічний ювілей на Львівщині
Бандуристи зі Сполучених Штатів відзначать сторічний ювілей на Львівщині

Українська Капеля Бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка представить концерт  «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ», який відбудеться 25 жовтня 2018 року о 19:00 год. у Львівській Національній Опері з нагоди сторічного ювілею.  Про це інформує прес-служба ЛОДА

Українська Капеля Бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка цього року відзначає свій столітній ювілей. З цієї нагоди музиканти на чолі зі своїм мистецьким керівником і диригентом Олегом Махлаєм гастролюватиме в Україні з 20-го до 28-го жовтня. Почути капелу можна буде в Чернігові, Києві, Рівному, Берестечку, Луцьку та Львові, де колектив виступатиме з концертами, представить освітні програми для молодих бандуристів та візьме участь у Божественних Літургіях.

Свою історію Капеля почала з «Кобзарського хору», який заснував  Василь Ємець у Києві ще в 1918-му році. Понад століття УКБімТШ презентує в світі бандурне мистецтво та популяризує українську пісню. Географія гастрольних поїздок колективу – від Північної Америки до Австралії, а також країни Європи.  Капеля виступала на таких всесвітньо відомих сценах, як Карнеґі Холл (CarnegiHall) в Нью-Йорку, США; Катедрі Нотр Дам (Notre Dame Cathedral) в Парижі, Франція; Мессі Холл (MasseyHall) в Торонто, Канада та багатьох інших. В Україні Капеля гастролювала у 1991-му, 1994-му та 2001-му роках та концертувала на сценах Львівського, Одеського та Київського оперних театрів.

Примітною особливістю ансамблю є те, що музиканти плекають та зберігають рідкісний харківський спосіб гри на бандурі. Репертуар колективу складається з понад 600 творів, в тому числі – унікальних композицій Григорія Китастого та Гната Хоткевича. Зараз більшість учасників УКБімТШ, а їх понад п’ятдесят, є американцями та канадцями у другому, третьому і четвертому поколінні емігрантів з України.

У 1992 році УКБімТШ було присвоєно звання лауреата Національної державної премії України імені Тараса Шевченка за популяризацію української музичної спадщини.

Залишити відповідь