Бакунець розповів усю правду про роботу ВРУ та Гончарука

0
2096

30 жовтня міські голови Львівщини поїдуть в столицю України, щоби вимагати від Кабінету Міністрів виділити кошти на соціально-економічний розвиток. Таке рішення міські голови прийняли у ході зустрічі з народними депутатами від Львівщини у рамках регіональної платформи «Питання бюджетного забезпечення громад у 2020 році». І, як заявив народний депутат Павло Бакунець, який з 2015 до 2019 року був міським головою Яворова, народні обранці Львівщини у своїй більшості підтримають міських голів.

Про це повідомив Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

Під час платформи, яка відбулася у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, міські голови розглянули чотири питання: про підтримку законопроекту № 2231 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)»; обговорення стану виконання розпорядження Кабінету міністрів № 500-р. – про виділення 2,5 млрд грн. громадам на соціально-економічний розвиток; збереження пайової участі для ОМС та новий перспективний план Львівської області. Окрім того, директор департаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації Олег Демків розповів про бюджет Львівської області у 2020 році.

За збереження акцизу з пального для місцевих бюджетів, виділення Кабміном коштів на соціально-економічний розвиток та збереження пайової участі міські голови проголосували одноголосно. Також вони підтримали пропозицію народного депутата Олега Синютки, екс-голови Львівської облдержадміністрації, аби обласні ради не виключали з процесу затвердження перспективного плану. Мовляв, це єдиний спосіб мати вплив на формування нової карти Львівщини. Тим паче, що в міських голів та народних обранців є певні зауваження як до формування нових ОТГ, так і формування нових районів. А Львівська обласна державна адміністрація, яка відповідає за перспективний план, до них не прислухається.

Зважаючи на тенденції влади забирати кошти в ОМС або не додавати їх, міський голова Винник Володимир Квурт запропонував розробити законопроект про заборону прийняття
законів, які погіршують фінансовий стан ОМС. А якщо вони приймаються, то нехай парламент автоматично дає компенсатори. Водночас він ініціював створення спільної групи з народними депутатами з об’єднання «Львівщина» і міських голів та голів ОТГ, яка вимагатиме зустрічі з тими, хто приймає рішення в державі – президентом чи прем’єр-міністром, аби обговорити на ній найгостріші і найважливіші питання.

Така ініціатива була схвалена одностайно. А трохи пізніше, аби не відкладати справу у довгий ящик міські голови з ініціативи міського голови Сокаля Вадима Кондратюка проголосували за те, щоби наступної середи 30 жовтня їхати до Києва вимагати у Кабінету Міністрів виділення коштів на соціально-економічний розвиток. 2.5 млрд грн, які для громад запланував виділити ще уряд Володимира Гройсмана, громади не отримали і досі.

Залишити відповідь