Асоціація випускників ЛНУ ім. І. Франка закликала іноземних колег допомогти українській академічній спільноті

0
122
Асоціація випускників ЛНУ ім. І. Франка закликала іноземних колег допомогти українській академічній спільноті

 У воєнний час кожен має свою сферу впливу та відповідальности. Хтось – волонтерить, хтось – боронить країну на фронті, а хтось – дипломатичним шляхом привертає увагу до трагічної ситуації, вчиненої рф, та не дає світу забути про Україну ні на мить.

Про це пише Кулемет з посиланням на Центр маркетингу та розвитку Львівського університету.

Асоціація випускників Львівського університету працює саме на третьому фронті. Організація ініціювала звернення до всіх спільнот випускників провідних університетів світу, у якому закликала протистояти натиску рф та поширювати правдиву інформацію про нелюдські жахи війни в Україні. У листі сформульоване прохання до закордонних закладів вищої освіти припинити співпрацю та спільні проєкти з російськими вченими та університетами, котрі схвалюють війну росії чи будь-яким чином її виправдовують.

Сьогодні понад 3 мільйони українців, серед яких студенти та науковці, у зв’язку з воєнними діями перебувають за кордоном. Зважаючи на те, що на час війни та навіть після неї держава не може в достатньому обсязі фінансувати освіту та розвивати науково-дослідний потенціал вчених і студентів, Асоціація випускників ЛНУ ім. І. Франка ініціювала кілька благодійних проєктів, які би могли допомогти матеріально забезпечити нашу академічну спільноту та сприяли би заохоченню до навчання й праці саме у нашій країні:

  1. «Фонд допомоги для українських науковців, що знаходяться у зоні ризику»збір коштів для створення стипендій у Львівському національному університеті імені Івана Франка для внутрішньо переміщених науковців з університетів Харкова, Маріуполя, Херсона, Сум та інших зруйнованих війною міст. Ця ініціатива є важливою, адже чимало з них залишились без житла та найнеобхідніших для існування засобів. Завдяки зібраним коштам вдасться хоч трішки підтримати цих людей та їхні наукові зацікавлення.
  2. «Фонд допомоги студентам» у Львівському національному університеті ім. І. Франказбір коштів для допомоги постраждалим під час війни студентам та завершення створення нового студентського гуртожитку, будівництво якого було ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським й розпочате у 2019 році за кошти державного бюджету. Важливо продовжити зведення цього житла для надання внутрішньо переміщеним здобувачам вищої освіти добрих умов для навчання в Україні.

Сьогодні нашим завданням є допомогти викладачам та студентам побачити перспективи життя й працевлаштування на Батьківщині, бо саме від їхніх здобутків залежатиме доля держави. Віримо, що таке звернення буде почуте світом та допоможе українській академічній спільноті в ці нелегкі часи.

Текст листа читайте за покликанням та доєднуйтесь до наших благодійних проєктів:

– «Фонд допомоги для українських науковців, що знаходяться у зоні ризику»;

– «Фонд допомоги студентам» у Львівському національному університеті ім. І. Франка.

 

 

Leave a Reply