Археологи розкопали у центрі Львова криницю, яка датується 1844 роком (ВІДЕО)

0
696
Археологи розкопали у центрі Львова криницю, яка датується 1844 роком

У Львові на площі Коліївщини археологи розкопали старовинну криницю. Вона датується 1844 роком. За словами археолога Миколи Шніцера, фундамент криниці доволі добре збережений, тож її вирішили відновити.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

Науковці кажуть, що старовинну криницю знайшли приблизно на тому ж місці, де була її сучасна імітація, яку зробили в радянський час.

“Маємо залишки фундаменту від чаші. Тобто є основа, сама чаша не збереглася, є частково збережена відмостка стесаного каміння. Сам фонтан мав, очевидно, чашу круглої форми”, – розповідає археолог Микола Шніцер.

На цьому місці криниця була до початку ХХ століття.

“Користувалися нею мешканці єврейської дільниці. Як відомо з історичних джерел – це було основним джерелом водопостачання тої єврейської дільниці”, – додає археолог.

Археологи розпочали вивчати цю ділянку минулого року. Це потрібно зробити перед початком ремонту площі.

“Ми минулого року восени проводили шурфування території. Плюс за картологічними матеріалами і архівними матеріалами позначена була криниця. Але що на цьому місці було споруджено муровану, то навіть не криницю, правильніше вважати або фонтан, або забір води, бо криниця передбачає наповнення з ґрунтових вод, а тут була підведена труба металева”, – розповідає директор Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук.

Після реконструкції площі криницю обіцяють відновити.

“Знову криниця стане центром уваги на цій площі. Тому що в цій криниці, яку знайшли археологи і яка буде на тому самому місці, буде відновлена вода. Вона мала таку стійку з якої люди набирали воду – вона буде точно так само виглядати”, – каже керівниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

За її словами, там також встановлять таблицю із історією площі.

Реконструкцію площі Коліївщини планують закінчити до кінця липня. Вартість робіт близько 4 мільйонів гривень – це кошти міського бюджету і міжнародного проєкту.


Leave a Reply