Андрій Гнатуш розповів, чому варто купувати дешеву електроенергію: країна розвивається (ВІДЕО)

0
2114

Експерт з енергетичних питань Андрій Гнатуш розповів, чому варто купувати дешеву електроенергію.

Як пише Кулемет, про це Гнатуш розповів у ефірі одного із телеканалів.

“Не погано те, що ми купували дешеву електроенергію і генерували продукцію із доданою вартістю і реалізовували її. Є таке поняття “коефіцієнт енергоозброєності”: країна повинна робити усе для того, щоб бізнес, населення споживали чим більше. І якщо ми використовуємо повністю наші енергетичні потужності – потрібно залучати ще дешевше енергоносіїв для того, щоб генерувати продукцію”, – сказав Андрій Гнатуш.

Він пояснив, що у зв’язку з тим, що “ми не захоплюємо зовнішні ринки, трапляється так, що у нас є дисбаланс”. “Є певна кількість кіловат, які споживає країна протягом року. Минулого року більше АЕС простоювали, а більше працювали ТЕЦи, а цього року вони зробили навпаки – “атомка” працює на повну”, – пояснив експерт.

“Атомна енергетика – це крила української енергетичної системи. Але є там є відповідні системи захисту, які не можна обманути й працювати більше, аніж дозволяє потужність”, – наголосив Андрій Гнатуш і додав, що у енергетичній системі держави повинен бути баланс: якщо виключається один із блоків, країна має мати запас вугілля для компенсації центром.

“А якщо воно вимикається, а вугілля нема, – це біда”, – підсумував експерт.

Його підтримав і нардеп від “Батьківщини” Михайло Волинець: “Ви говорите про важливість маневрових потужностей теплової генерації, без якої неможливо працювати, адже буде другий Чорнобиль”.

Залишити відповідь