Афера на мільярд: подробиці скандальної історії на Львівщині (ВІДЕО)

1
3786

З’явились подробиці афери на мільярд на Львівщині.

Як пише Кулемет із посиланням на телеканал “Правда тут Львів”, деталі цієї історії розповів експерт, директор ТзОВ НВП “Енергія-Новояворівськ” Андрій Гнатуш.

“Афера на мільярд або як розводили 70 000 мешканців Львівської області під виглядом боротьби з Дубневичами. Мільйонні хабарі, знищена інфраструктура міст, підірване здоров’я мешканців громад Нового Роздолу та Новояворівська. Спроба перерозподілу активів під кришуванням Коболєва. Гроші, які не пахнуть. Сльози, які не висихають. Країна вічнозелених помідорів”, – пише Гнатуш на своїй сторінці у Фейсбуці.

Детальніше дивіться у відео:

Нагадаємо, Служба безпеки України викрила на Львівщині масштабний корупційний механізм, організований керівництвом однієї з філій НАК «Нафтогаз України».

За даними досудового слідства, посадова особа філії «Новояворівські електромережі», управління якою здійснює ТОВ «Нафтогаз Тепло», налагодила масштабну схему отримання хабарів. Зокрема, за 1,4 млн грн посадовець «гарантував» не створювати штучних перешкод у підключенні житлового будинку до електромереж. Він також обіцяв сприяння у стабільному забезпеченні споживачів електроенергією.

Правоохоронці затримали чиновника згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання авансу в 1 млн грн, повідомили у прес-центрі СБУ.

Затриманому готується повідомлення про підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії. Перевіряється інформація щодо інших фактів отримання хабарів та можливої причетності до корупційної схеми.

Операцію із викриття оборудки проводили оперативники УСБУ спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури за сприяння керівництва НАК «Нафтогаз України».

“Керівник даної філії організував протиправну схему отримання неправомірної вигоди. Чоловіка було затримано в його кабінеті під час отримання неправомірної вигоди в розмірі 1 мільйона гривень та затримано відповідно до статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Також йому буде повідомлено про підозру за частиною 4 статті 368-3 і санкція статті передбачає позбавлення волі до 7 років, – повідомила речниця управління СБУ у Львівській області, Роксолана Яворська.

Саме ця частина статті вказує на вчинення злочину повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднанні з вимаганням неправомірної вигоди. Репутація управляючої компанії не найкраща – вони майже зірвали минулий опалювальний сезон. А в 2019 році навіть було відкрито кримінальне провадження.

В ухвалі суду зазначено, що слідчі мають підстави для додаткового вилучення всіх фінансових документів компаній з метою перевірки підозри щодо розробки та втілення злочинної схеми заволодіння майном.

“Насправді ті, хто прийшли вони нічим не кращі за попередників. Замінили шило на мило. Прийшов ось цей “Нафтогаз Тепло”, який так само не може здійснювати оцими двома стратегічними підприємствами. На сьогоднішній час є рішення суду, який визнає проведений конкурс незаконним, – наголосив директор ТзОВ НВП “Енергія-Новояворівськ”, Андрій Гнатуш.

Андрій Гнатуш каже: підприємство показує себе лише з негативної сторони. Заборговані заробітні плати, занедбані підприємства та лишень пошук власної вигоди і жодних інвестицій або розвитку. Та це їхня продумана схема, – додає чоловік та пояснює: після вироку Солом’янського суду, частину майна передали АPМА, тогочасні очільники якої провели “сумнівний” конкурс під кишенькову компанію. Та коли зрозуміли, що той управитель доведе два міста до катастрофи, то поза конкурсом призначили управителем дочірню компанію.

“Схема проста: прокладка фірма, яка здійснює цими активами, які не здійснює оплату за спожитий газ. Кошти вона викачує, як тільки може, тому що люди в нас добросовісні, люди у нас сплачують за комунальні послуги. Нафтогаз отримує ці збитки, він показує не розраховується в опалювальний сезон, не можна зупинити поставку газу, щоб міста не замерзли. Відповідно після чого формується ось цей борг, – додав Андрій Гнатуш.

Після цього об’єкт виставляють на торгах. І сама компанія буцімто погоджується прийняти всі за борги перед собою і додати 1 копійку зверху, розповідає Андрій Гнатуш.

У компанії ж ситуацію, яка склалася в Новояворівську коментують лаконічно: керівництво співпрацює зі слідством та й працівника прийняли на роботу зовсім нещодавно.

“На сьогоднішній день ми оперуємо лише даними, які нам надали правоохоронці. Хотів би зазначити, що посадова особа, про яку йде мова, була прийнята на роботу нещодавно, 8 квітня 2021 року, – розповів директор з інтегрованих комунікацій НАК “Нафтогаз України”, Максим Білявський.

Та все ж експерт певен: управляюча компанія байдужа до проблем двох міст. Адже взимку 2020-21 року було чимало поривів, які ніхто й не намагається усунути. Тож, що очікуватиме простих споживачів уже цієї осені – загадка.

“Для них не святе нічого. В них Бог долар, вони сидять в Києві, в теплих кабінетах, їм все одно, що понад 70 тисяч людей можуть опинитися в ситуації, коли в холод залишаться без тепла. А беручи хабарі понад млн, це приклад того як воно відбувається в країні. Тут ти показуєш, що ти збитковий і що необхідно піднімати тариф. А лівою рукою ти грабуєш бізнес, грабуєш звичайного мешканця України, – зазначив директор ТзОВ НВП “Енергія-Новояворівськ”.

Наразі ж за фактом отримання хабаря тривають слідчі дії. Правоохоронці перевіряють можливу причетність інших осіб до корупційної схеми.

1 коментар

  1. Коболев – ставленик Пєці Паораосьонка має сидіти в тюрмі разом з Сенею кулявлоб і базарним кидалою Гройсманом за розграбування України.

Залишити відповідь