97% туристичного бізнесу у Львові знаходиться у тіні, – експерт

0
876

Фейсбук мені запропонував послухати і подивитися рекламне відео видатного реформатора всіх часів і народів пана Садового. Той, махаючи руками, приніс мені благу вість про те, що моє місто в цьому році отримало аж 17 мільярдів гривень від туризму. І це не дивно, друзі, адже це Андрій Іванович особисто збудував Ратушу, Порохову вежу, соборів набудував ітд.

Про це у Фейсбуці пише Масон Лемберг.

“І я вже з тої радості думав було влаштувати пір на весь мір, але пошарудів по кишенях і не знайшов там грошей, які я отримав від тих туристів. Думаю, може то інші отримали… Питаю колегу і той каже, що він теж нічого не отримував… Вирішив я подивитися скільки ж тоді з цих 17 мільярдів отримує міський бюджет. І виявилося, що міський бюджет з тих 17 мільярдів за 9 місяців 2018 отримав АЖ 4,6 мільйона гривень у вигляді туристичного збору. Для порівняння:
17 000 000 000
__ __4 600 000
Враховуючи, що ставка туристичного збору 1%, то сума легальних доходів від туристів становить 460 млн. грн.

Садовий декларує:
17 000 000 000
Легальні доходи:
__ 460 000 000

Або 2,7% від задекларованих доходів туристичного бізнесу Львова були легалізовані. Щоправда, потрібно відмітити, що в даному випадку мова йде тільки про легальні доходи від оренди житла, а туристи витрачають не тільки на житло”, – йдеться у повідомленні.

Але:
1) Туристи витрачають на житло не 2,7% від витрат у Львові, а приблизно половину, а то й більше
2) А де доходи міста від інших послуг для туристів?

“Експерти кажуть, що в Україні половина бізнесу знаходиться в тіні. То виявилося у Львові 97% (або 16,5 мільярдів гривень) туристичного бізнесу в тіні, з яких пересічний львів’янин не отримує нічого. Напевне ця безгосподарність є предметом гордості шановного мера, який з цього приводу аж рекламу знімає”, – йдеться у повідомленні.

Leave a Reply