80-та окрема десантно-штурмова бригада відзначає річницю

0
633
80-та окрема десантно-штурмова бригада відзначає річницю

Сьогодні, 19 грудня, 80-та окрема десантно-штурмова бригада відзначає день створення військової частини.

Вітаємо військовослужбовців бригади, десантників усіх поколінь зі святом! Свою історію 80-та окрема десантно-штурмова бригада веде з 1979 року, коли у місті Хирів на Старосамбірщині створили 39-у окрему десантно-штурмову бригаду. 1990-го в процесі передачі до складу повітряно-десантних військ, бригаду переформували. На її базі створено 224-й навчальний центр повітряно-десантних військ, пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОДА.

За три роки, у вересні 1993-го центр знову переформатували на 39-у окрему аеромобільну бригаду. Згодом її перейменували на 6-у окрему аеромобільну бригаду і перевели у Львів. Тут її скоротили до полку. І лише в листопаді 2013 року, буквально за півроку до початку повномасштабної війни з Росією на Донбасі, 80-ка зрештою отримала нинішню назву. До початку війни на сході бригада брала участь у миротворчих операціях в Іраку, Сьєрра-Леоне й Косово. Війна на Донбасі стала героїчною сторінкою історії частини.

Особовий склад бригади з перших днів війни боровся з російським окупантом. Навесні 2014 року, після вторгнення РФ до Криму, підрозділи бригади виконували завдання з прикриття державного кордону в Полтавській і Сумській областях. Згодом вони брали участь у боях за Слов’янськ, у районі Георгіївки і Лутугиного, героїчно обороняли Луганський аеропорт, билися з ворогом під Новосвітлівкою та Хрящуватим, вели бої за 32 блокпост. Вже в перший рік війни, 1 серпня 2014 року підрозділи бригади знищили велику колону бойовиків, що рухалась від Суходольська до Луганська. Загалом тоді було знищено 7 танків противника, 5 БТРів, 3 установки «Град» і близько 7 машин з боєзапасом.

Окрема сторінка історії 80-ї бригади – оборона Донецького аеропорту, яку здійснювали воїни 3-го батальйону. Оборонці проявили масовий героїзм, виконуючи бойові завдання

Залишити відповідь