308 тисяч боржників ТОВ «Львівгаз збут» можуть залишитись без газу

0
375
308 тисяч боржників ТОВ «Львівгаз збут» можуть залишитись без газу

Борги за газ побутових клієнтів ТОВ «Львівгаз збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», продовжують зростати. На початку вересня заборгованість складала 1 млрд 736 млн грн. Постачальник інформує, що починає антиборгову кампанію з ініціювання відключення газопостачання великим боржникам.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу компанії.

У кінці серпня набули чинності зміни до законодавства, якими скасовано заборону обмежувати надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі наявності заборгованості. «Карантинне» обмеження тепер стосується лише населених пунктів з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки.

Процедура відключення боржників прописана в «Правилах постачання природного газу». Згідно з документом, дозволяється припинення газопостачання споживачу, якщо він не здійснив оплату за спожитий природний газ протягом десяти днів після терміну, визначеного в договорі, тобто після 25 числа.

«Звичайно, нікого з боржників за прострочену на 10 днів оплату за газ не відключають. А от при заборгованості понад два місяці вже є ризик лишитись без газу. Таких споживачів серед клієнтів компанії майже 308 тисяч», – розповів директор ТОВ «Львівгаз збут» Павло Майк.

У період карантинних обмежень та урядової заборони відключати газ боржникам компанія повертала борги через суд. Загалом же від початку року боржники отримали понад 70 тисяч досудових повідомлень з попередженням про передачу справи до суду у разі несплати боргу.

Зараз починається процес відключення боржників. Клієнти, які мають великий борг або прострочений платіж понад два місяці, вже внесені до черги на відключення газопостачання.

«Компанія склала списки найбільших боржників та у перші дні вересня надіслала понад 4250 повідомлень про припинення газоспоживання та про необхідність погашення простроченої заборгованості. Оператору ГРМ передали доручення на припинення газопостачання в помешканнях 2630 боржників», – повідомив Павло Майк.

У компанії вкотре нагадують, що зараз у побутових клієнтів є можливість спланувати свої витрати на зиму, підключивши тариф «Твій газ Рівномірний платіж». Цей тариф допоможе уникнути боргів в опалювальний період, сплачуючи щомісяця фіксовану суму за газ.

Leave a Reply