14 закладів охорони здоров’я Львівщини перетворили у комунальні некомерційні підприємства

0
1068

Сьогодні, 17 квітня, Львівська обласна рада ухвалила рішення про перетворення 14 комунальних закладів охорони здоров’я Львівської обласної ради в комунальні некомерційні підприємства з метою покращення якості й доступності медичного обслуговування населення, підвищення ефективності використання бюджетних коштів і кадрового потенціалу.

Перелік закладів охорони здоров’я, рішення щодо перетворення яких у комунальні некомерційні підприємства, ухвалено на сесії Львівської обласної ради:

– Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ»;

– Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр;

– Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр;

– Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня;

– Львівський обласний державний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр;

– Львівський обласний шкірно-венерологічний диспансер;

– Львівський обласний клінічний діагностичний центр;

– Львівська обласна лікарня відновного лікування;

– Львівський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення;

– Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення;

– Львівський обласний центр громадського здоров’я;

– Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень;

-Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр;

– Обласна база спеціального медичного постачання.

Довідково:

Відповідно до Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 1013 та Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» одним з основних стратегічних завдань цієї реформи є перехід до оплати діяльності постачальників медичних послуг на основі конкретних результатів їх діяльності. Для вирішення цього завдання необхідно змінити характер відносин між постачальником медичних послуг та їх замовником – відповідним розпорядником бюджетних коштів.

На зміну командно-адміністративній моделі взаємовідносин між цими суб’єктами має прийти контрактна модель, у якій взаємовідносини регулюються договорами. За зазначеними договорами розпорядник бюджетних коштів діятиме в інтересах пацієнтів як третя сторона-платник, а заклад охорони здоров’я (надалі – ЗОЗ) або лікар фізична особа – підприємець, який одержав ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, виступатимуть як постачальники послуг.

Запровадження такої моделі взаємовідносин потребує надання державним та комунальним ЗОЗ управлінської та фінансової автономії. З урахуванням кращих світових практик цю автономію передбачається забезпечити шляхом реорганізації, зокрема перетворення таких ЗОЗ у повноцінні суб’єкти господарської діяльності – державні та комунальнінекомерційні підприємства.

(За матеріалами методичних рекомендацій з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства Міністерства охорони здоров’я України).

Leave a Reply