Зеленський не може відстороняти від роботи обраних людьми голів, – голова Ходорівської ОТГ

0
1161

Верховна Рада не повинна приймати зміни до Конституції щодо децентралізації, подані президентом Володимиром Зеленським. Адже вони суперечать Хартії місцевого самоврядування і знищать автономію цього самоврядування. Про це заявив голова найбільшої на Львівщині Ходорівської об’єднаної територіальної громади Олег Коцовський, пише Офіс реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України.

«У змінах до Конституції, які президент вніс у парламент, є багато негативних моментів. Наприклад, призначений президентом префект може зупиняти рішення органів місцевого самоврядування, а президент наділив себе правом зняти голову органу місцевого самоврядування. Цього голову обирають люди, а президент хоче мати повноваження його знімати. Так бути не повинно, адже це суперечить Європейській хартії місцевого самоврядування. Якщо такі зміни Верховною Радою будуть прийняті, то це покладе край місцевому самоврядуванню. Я закликаю депутатів не підтримувати такий проєкт змін до Конституції», – зазначив Олег Коцовський.

Нагадаємо, Асоціація міст України закликала голову Верховної Ради Дмитра Разумкова, керівників комітетів, депутатських груп і фракцій не підтримувати президентський проєкт змін до Конституції щодо децентралізації. АМУ вважає, що у порівнянні із чинною Конституцією України проєкт передбачає звуження статусу органів місцевого самоврядування та містить ознаки централізації влади, надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента України.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here