Як на Львівщині рятують лелек (ФОТО)

0
1540

Мер міста Глиняни на Львівщині, укропівець Ігор Шульга та мешканці міста опікуються лелеками, які зарано прилетіли в Україну. Через аномально холодну зиму понад 50 птахів опинилися у скрутній ситуації і були приречені на загибель. Це сталося біля річки Тимковецький потік в місті Глиняни. Там негода застала велику кількість лелек.

Про це інформує Укроп Львівщина.

“До порятунку підключилися мешканці Глинян. За кілька годин ми розчистили сніг. Завезли і розсипали солому, а поверх неї посипали корм , тушки курей для лелек. Оскільки негода позбавила їх можливості самостійно прогодуватися та вберегтися від загибелі. Особливо страждають перелітні птахи, котрі повернулися до своїх домівок із місць зимівлі. З-під снігової ковдри вони не можуть здобути собі їжу, і через це швидко втрачають сили і шанс вижити. Їхнє життя наразі знаходиться в наших руках”, – розповів Ігор Шульга.

Укропівець просить українців бути обачними та не байдужими до долі птахів. Радить перетримати білих лелек, котрі уже прилетіли, у затишних приміщеннях. Щоб допомогти знайденому лелеці, потрібно діяти обережно. Спробувати підійти та взяти його в руки. Підходити потрібно повільно, без різких рухів, щоб не злякати птаха. Якщо лелека не підпускає до себе близько (з дистанції, більшої ніж витягнута рука, перебігає, чи намагається перелетіти подалі), тоді викласти на сніг рибу (можна морожену), шматочки курячого чи телячого м’яса/фаршу і відійти від птаха, щоб не турбувати. Надалі дистанційно стежити за птахом (періодично – 1 раз у 1-3 години виходити до місця, де знаходиться лелека, та пробувати підійти до нього, щоб взяти в руки і перенести у приміщення). Під час повторного виходу звернути увагу, чи викладене їжа з’їдена. Якщо так, тоді підкладати їжу надалі, підгодовувати лелеку.

Залишити відповідь