В Україні вперше з 2016 року зафіксовано суттєвий спад економіки

0
100

Валовий внутрішній продукт України в січні 2020 року скоротився на 0,5%, про що сказано в огляді економічної активності за перший місяць року Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства.

“У січні 2020 року зменшення Зведеного індексу виробництва (ЗІВ) склало 2,6% і, відповідно, скорочення ВВП оцінено на рівні 0,5%”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, з початку року майже всі види економічної діяльності, що формують динаміку зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності, окрім будівництва і внутрішньої торгівлі, продемонстрували скорочення виробництва.

За даними Мінекономіки, у 2020 році продовжиться реформування у всіх сферах економіки, модернізація промислового комплексу, активне оновлення інфраструктурних об’єктів.

“Однак, дія чинників, які впливали на розвиток економіки у 2019 році, на тлі вже сформованих у попередніх періодах структурних дисбалансів і проблем, що накопичилися, а також ризиків, пов’язаних з розповсюдженням коронавірусу (Covid-19) у світі, і можливе зниження темпів розвитку світової економіки дещо стримуватимуть зростання економіки в цілому, особливо в I кварталі року”, – попередили в міністерстві.

Йдеться, що скорочення ВВП України зафіксоване вперше з 2016 року.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here