У Стрию на Львівщині відбулось урочисте відкриття пам’ятника Герою Небесної Сотні Юрію Дяковському

0
350

У Стрию на Львівщині відбулось урочисте відкриття пам’ятника Герою Небесної Сотні Юрію Дяковському.

Про це з місця події повідомляє кореспондент ІВ Кулемет.

Участь у заході взяли рідні та близькі Юрія Дяковського, керівник виборчого штабу партії “Європейська Солідарність” Олександр Турчинов, народний депутат України від “Європейської Солідарності” Олег Синютка та голова Стрийської міськрайонної партійної організації ЄС Сергій Ковальчук.

“Наші патріоти виявилися міцнішими за російські танки”, – розповів про перші місяці російсько-української війни Олександр Турчинов, виступаючи перед громадою Стрия.

“Як людина, яка керувала Штабом національного спротиву знаю, що Юрій Дяковський не обирав легкого шляху. Він одразу пішов до Сотні, де народився Правий сектор. Ці хлопці виконували найбільш небезпечні та важкі завдання. Чоловіки і жінки на холодній землі стояли за волю і майбутнє своєї країни. І коли почався перелом Революції і Герої Небесні Сотні пішли з дерев’яними щитами проти автоматів, кулеметів та снайперських гвинтівок, Юрій пішов разом з ними попереду. Він отримав два важких поранення, але не долікувавшись, поїхав на Схід, тому що там розпочалась війна, там розпочалась російська агресія, там розпочалась найбільша біда України. Ми тоді не мали боєздатної армії, не мали сучасної зброї, навіть шоломів і бронежилетів тоді у нас не було. Але справжні українці, справжні Герої та патріоти стали перед ворогом”, – розповів Олександр Турчинов.

Він додав: “Путін все розрахував: зруйнована економіка, зруйновані фінанси, зруйнований оборонний комплекс, але він не врахував одного: в Україні є Герої, які здатні віддати своє життя за свою країну. Вони – сильніші зброї та російських танків. І саме хлопці-добровольці тоді дали нам час відбудувати сектор безпеки і оборони, відновити наші Збройні Сили України, озброїти їх, адже вони стали проти ворога і своїм життям та кров’ю захистили Україну від ворога, зупинивши їх наступ, давши потім змогу нашій армії відновити значну частину нашої території, давши потім змогу нам побудувати Збройні сили, які сьогодні вважаються одними із найкращих у Європі. Герої не вмирають, вони живуть у наших серцях і зараз з неба дивляться на Україну. І наш обов’язок перед ними – не зробити кроку назад”.

“Стрий – це твердий український корінь, адже тут із покоління у покоління переносилась віра у нашу українську державу… Ми сьогодні зібрались тут не просто, щоб вшанувати пам’ять Героя, а щоб відкрити ще одне місце нашої слави, яке кожного дня буде нам нагадувати про те, хто ми і чиї ми діти, звідки ми походимо і ще раз сьогодні тут, на цьому місці, ми маємо собі сказати, що це наша земля ніхто, крім нас, не має права на цю землю і що тільки ми на цій землі маємо право визначати, куди буде рухатись наша Україна і усе це ми можемо втілити тільки тоді, коли ми будемо єдині. Ми будемо пам’ятати кожного, хто стояв за нас і я сьогодні хочу подякувати усім, хто тут зібрався”, – звернувся до присутніх народний депутат України Олег Синютка.

Він додав, що сьогодні в українському парламенті народні депутати від “Європейської Солідарності” перетворились на спецназ із захисту української державності від п’ятої кремлівської колони та від теперішньої сьогоднішньої влади.

“Тепер вже очевидно і вони вже цього не приховують: “Слуги народу” розказують, як після місцевих виборів вони будуть об’єднуватись із ОПЗЖ. Чи може ми це допустити? Ніколи! Чому? Бо це прямий шлях для тих, хто хоче знову відкрити ворота для Путіна. Бо – це прямий шлях для того, хто хоче відкрити ворота для тих, хто грабував, грабує і хоче грабувати Україну. Нам треба стати плече до плеча, серце до серця і тоді жодна кремлівська зараза не просто не прийде, а навіть не подумає, що вона має якийсь шанс. Місцеві вибори – це не тільки про каналізацію та про дороги, а також – про національну гідність та про те, якою буде завтра Україна. Про те, якою завтра буде Україна”, – наголосив Олег Синютка.

Народний депутат також підкреслив, що на місцевих виборах не можна дати жодного шансу прокремлівській п’ятій колоні.

“Україна – це наша держава, Україна – понад усе!”, – підсумував Олег Синютка.

Під час урочистостей відбулось освячення пам’ятного знаку та Панахида за загиблими.

Це був хвилюючий момент! 🇺🇦

Дякуємо стриянам за підтримку! А також окрема подяка Олександру Турчинову та Олег Синютка, що приїхали на урочисте відкриття пам’ятника Герою і особисто підтримали даний захід!

Опубліковано ЄС Стрий Середа, 14 жовтня 2020 р.

Пам’ятний знак сформований у вигляді тризуба в 3D форматі як на макеті. Технічне виконання реалізував учасник АТО, майстер виробничого навчання ВПХУ Дмитро Лебеденко.

Юрій Дяковський у квітні 2014 року разом з друзями вирушив до міста Слов’янськ, Донецької області, з метою здійснення розвідки та зібрання інформації про сепаратистів. У полон потрапив 17 квітня.
28 квітня тіло Юрія Дяковського було знайдено в річці Казенний Торець поблизу Слов’янська з ознаками насильницької смерті, які також були в загиблих Юрія Поправки і Володимира Рибака.

“Наші партіоти виявилися міцнішими за російські танки”, –
про перші місяці російсько-української війни пригадав …

Опубліковано ЄС Стрий Середа, 14 жовтня 2020 р.

Похований 8 травня 2014 року в рідному місті.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here