У школах Львова дітям говоритимуть про “толерантність”

0
1200

У День знань на зміну довгим промовам адміністрації, виступам чиновників та стоянню струнко приходять майстер-класи, флешмоби, музичні дійства та урок толерантності, пише Вголос.

«Цього року ми прийняли рішення про те, що початок навчального року буде відбуватися по-іншому. 3 вересня, у всіх школах нашого міста розпочнуться уроки толерантності для того, щоб сформувати у дітей здатність бачити відмінність іншої людини від себе, щоб навчити їх будувати стосунки на доброзичливій та толерантній основі. Окрім того, для першачків заплановані майстер-класи та флешмоби, щоб свято їм запам’яталося і психологічно дало можливість налаштуватися на легке та цікаве навчання в школах», – розповідає Зоряна Довганик, начальник управління освіти ЛМР.

Такий формат свята спрямований на те, щоб максимально скоротити довгі промови та зробити справжнє свято для дітей. Також це допоможе згуртуватися учнівському та батьківському колективам у школах. Своїми враженнями про нове святкування діляться директори львівських шкіл.

«Школа не стоїть на місці. Хочеться чимось здивувати, мотивувати, щоб кожній дитині було цікаво іти до школи. Цього року ми пропонуємо нашим учням нестандартний формат проведення свята першого дзвоника. Учні 9-11 класів, зустрівшись біля школи, почувши перший дзвінок, який буде лунати з рук левчика, який буде зустрічати усіх учнів школи, вирушать на площу Ринок із жовто-блакитними кульками, підіймуться на Ратушу і випустять їх із вежі. Першокласників ми запросимо на 40 хв швидше, ніж буде лунати дзвінок, де ми для них і батьків приготували флешмоб, де кожна родина за 20 хв повинна намалювати школу, якою вони бачать її сьогодні», – повідомляє Світлана Уралова, директор школи № 3.

Роман Гарасим, директор школи № 48, розказав, що у їхній школі такий формат існує вже три роки. Старшокласники мають право висловити свої ідеї щодо організації свята. Батьки спершу були збентежені, але негативних відгуків, наразі, не було.

«Ініціативу ми передали нашим старшокласникам, які підготували дуже цікаве дійство для першокласників і святковий концерт. Після цього будуть подарунки і кожен першокласник отримає учнівський квиток, який засвідчує те, що він стає повноцінним учасником школи. Для старших класів ми проводимо коротку радіо-лінійку на 5 хв і запрошуємо на перший урок — урок толерантності», — додає Роман Гарасим.

Цієї осені до львівських шкіл в перший клас піде 9132 учнів. Наразі не всі школи повністю забезпечені обладнанням, яке відповідає Новій українській школі, але воно поступово надходитиме впродовж вересня-листопада. Щодо нестачі підручників, то у міському бюджеті передбачено 2 млн 300 тис грн для того, щоб керівники шкіл могли придбати ті підручники, яких їм бракує.

Як відомо, цього року перше вересня припадає на суботу. Рішення щодо проведення Дня знань кожна школа приймає окремо. Але, як повідомила Зоряна Довганик, більшість шкіл розпочнуть навчальний рік з понеділка, 3 вересня.

Залишити відповідь