У Львові збільшили проїзд у транспорті, не провівши обстеження пасажиропотоку

0
2647
Андрій Садовий. Колаж Ігоря Стукальця

Попри зростання цін на проїзд у громадському транспорті Львова, у місті досі не провели відповідне обстеження пасажиропотоку.

Про це йдеться з відповіді на запит ІА ZIK до Управління транспорту ЛМР. Запит редакція відправила ще 15 грудня. Відповідь на нього прийшла лише 2 січня. Згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації» відповісти мали упродовж п’яти робочих днів або ж попередити, що запит розглянуть упродовж 20 днів. Редакцію не попередили.

На запитання «На якій стадії перебуває ініціатива щодо обстеження пасажиропотоку та виведення з тіні грошей отриманих перевізниками як оплату за проїзд?» в Управлінні транспорту ЛМР відповіли, що ще 6 грудня міський виконком ухвалив рішення про розробку стратегії розвитку міського громадського пасажирського транспорту Львова. У рішенні не вказано конкретних термінів, доки мають обстежити пасажиропотоки у місті. Відомо лише, що у 2018 році ЛМР разом із фахівцями розробить технічне завдання та оголосить тендер. Однак ціни вже підняли.

Нові тарифи на проїзд у громадському транспорті Львова затвердили 14 грудня на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради. Набули чинності вони вже 18 грудня.

Окрім цього, з 1 вересня у Львові на гривню до 3 грн подорожчав загальний квиток у електротранспорті, вартість пільгового зросла з 1 до 1,5 грн.

Як зазначають чиновники та перевізники, підняття тарифу на проїзд у громадському транспорті сталося через подорожчання цін на паливо, запчастини, техніку. Проект рішення про коригування цін погодили у Антимонопольному комітеті. Попри це, досі немає точних даних про те, скільки людей користується громадським транспортом Львова і куди йде необлікована готівка.

Раніше на прес-конференції щодо вимірювання пасажирообігу в маршрутках Львова Іван Велійка заявив, що «…в основному водії так само не дотримуються усіх нормативів, які їм прописані. Перш за все, це стосується видачі квитків у транспорті. Звісно, видача квитків є обов’язково, і ми всі забезпечені квитковим продуктом. Зрозуміло, що їх видають для забезпечення нормального обліку. Але є парадокс: Міністерство інфраструктури України приймає наказ, за яким скасовує книги обліку розрахункових операцій. Відповідно, квиток неможливо облікувати, бо книги скасовані, і нема, де відмічати».

У Мінінфраструктури зазначили, що цього не було.

Залишити відповідь