У Львові відбудеться лекція про життя та творчість Юліана Дороша

0
271
У Львові відбудеться лекція про життя та творчість Юліана Дороша

У вівторок, 10 листопада 2020 року о 18:00 в приміщенні ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперника, 40а) відбудеться лекція-розповідь львівської дослідниці та краєзнавця Уляни Красник про життя і творчість основоположника професійного кіно в Західній Україні, відомого фотографа, співзасновника Українського фотографічного товариства Юліана-Юрія Дороша (1909-1982).

Про це пише Кулемет з посиланням на Фотографії Старого Львова.

Юліан Дорош увійшов в історію національного фотомистецтва як неперевершений фотограф-етнограф. Його світлина «Віяльниця» була визнана кращою на І Всеслов’янській мистецькій фотовиставці у Загребі (1935р.). Його твори стали окрасою перших українських фотовиставок початку ХХст. в Галичині. У творчому доробку Дороша три персональні фотовиставки та участь в численних спільних виставках, організованих УФОТО.

Юліан Дорош відзняв декілька документальних фільмів, серед них стрічка з життя Пласту «Свято молоді» (1929р.), етнографічний фільм «Раковець» (1933р.) та фільм про похорон командувача УГА генерала Мирона Тарнавського. Перший український повнометражний художній фільм «До добра і краси» був знятий у 1938 р. студією «Фото-фільм», у головних ролях – соліст Львівського оперного театру Андрій Поліщук та актриса аматорського театру з Копиченців Марія Софіян-Лозинська. Незавершений фільм «Крилос» (1939р.)- історична розповідь з історії України-Руси ХІІ ст.

В рамках лекції відбудеться перегляд світлин з етнографічних експедицій Юліана Дороша, більшість яких ще невідома широкому загалу і не виставлялася упродовж останніх 50 років.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here