У Львові розпочався форум місцевого самоврядування

0
1075

Сьогодні, 22 березня, у Львові розпочався Форум місцевого самоврядування, де близько 250 учасників впродовж двох днів активно дискутуватимуть та вирішуватимуть питання у сфері місцевого самоврядування. До форуму також долучився міський голова Львова Андрій Садовий. Про це інформує прес-служба ЛМР.

«Ми традиційно на форумі готуємо рекомендації для подальшого прийняття в Уряді, у Верховній Раді. Експертні висновки є дуже фахові. Мені приємно, що до багатьох наших думок прислухаються і беруть їх в роботу. Правда, не завжди говорячи, що це є напрацювання форуму місцевого самоврядування, який традиційно відбувається у Львові. Але ми віддаємо нашу працю. Для нас головним є результат.

Глобальна тема сьогодні – це довіра між місцевим самоврядуванням та державними органами влади. Простий приклад: на сьогоднішній день сотні мільйонів держава заборгувала багатьом містам за пільги й субсидії – це є нечесно. Дуже часто ми бачимо бажання держави перекинути на міста  фінансові зобов’язання та інші речі. Нема довіри – нема успіху. Ми сьогодні повинні мати успіх, він потрібен для наших громадян, для партерів, які нас підтримують. Ми сьогодні є країною, яка у війні. Не треба цього забувати. Тому місцеве самоврядування є фундаментом, на якому потрібно будувати державу», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Цьогоріч це вже шостий Форум місцевого самоврядування, що має на меті напрацювати рекомендації у сфері місцевого самоврядування, які стосуватимуться підвищення ролі та посилення спроможності органів місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави в цілому. Під час форуму буде сформовано резолюцію, яку скерують у центральні органи влади.

Цього року організатори та експерти дискутують на такі теми:

– Темп реформи децентралізації в Україні. Що бракує: бажання, грошей чи просвітництва?

– Територіальна організація органів виконавчої влади – взаємодія з органами місцевого самоврядування

– Централізація у медичній сфері: переваги та недоліки вибору шляхів реформування

– Роль програми U-LEAD з Європою у процесах децентралізації та можливості для потенційних українських партнерів

– Електронні сервіси та розумні технології для ефективного розвитку міст та об’єднаних територіальних громад

– Місцеве самоврядування для зміцнення України: реалії та можливості?

– Практики управління фінансами для розвитку міст

– Агломерації як території розвитку

– Спроможні громади та потенціал мешканців до громадотворення

– Інтегрований розвиток міста та неформальне планування: Підходи. Досвід. Виклики

– Стратегії для великих та малих міст, об’єднаних громад: чи можливий прорив?

Залишити відповідь