У Львові розкрили чергову аферу Садового

0
2190

У Львівській міській раді відбулось громадське слухання щодо недопущення підвищення ціни на проїзд у транспорті, яке ініціював депутат від фракції «УКРОП» Ігор Зінкевич. Про це інформує Укроп Львівщина.

Як ми й передбачали, не обійшлося без сюрпризу від місцевих чиновників та перевізників. Попри те, що захід було призначено на 18.30, а реєстрація учасників громадського слухання розпочиналась о 17.30, за півгодини до неї у сесійній залі вже були зайняті майже всі сидячі місця!

Більша частина присутніх – переважно водії комунального підприємства АТП-1 та приватних фірм. Вийшло так, що більша частина інших львів’ян заледве помістилась у сесійній залі. Люди стояли в проході і коридорі, серед них були жінки літнього віку. На прохання Ігоря Зінкевича поступитися цим пані місцем, чоловіки насуплено мовчали. І лише з третього разу, коли високе начальство в особі керівника Асоціації перевізників у Львівській області Івана Велійки кивнуло головою, повставали. Словом, культура в залі – як у львівському транспорті…

Загалом у залі були присутні понад 200 осіб, з них 170 зареєстрованих – тобто таких, які мали право голосу.

Фактично слухання перетворились на дискусію між містянами та перевізниками (яких була переважна більшість) і по суті зводилась до того, що кожен відстоював свою правду.

Перевізники, чию позицію озвучував переважно Іван Велійка, слізно плакались, що працюють собі на збиток, адже 70% пасажирів їздять «зайцями», пальне дорожчає і зарплатня у 5 тис. за пекельні умови нервової і напруженої праці – це знущання.

Пасажири та громадські активісти наполягали пояснити, як саме формується ціна на проїзд, скільки у Львові фактично, а не на папері, працює автобусів, чому порушуються графіки, чому людей перевозять на технічно несправному та брудному транспорті. І головне – чому ж перевізники подавались на конкурс, якщо це настільки збитковий бізнес?

За результатами слухань «Щодо недопущення підняття ціни на проїзд у громадському транспорті м. Львова без суттєвого покращення якості» на голосування було подано лише одну пропозицію: «Впровадити на 3 місяці паперові квитки і поставити компостери у салонах, залучити контролерів, з’ясувати порахувати рентабельність перевезень та вирахувати об’’ктивну ціну».

В результаті, лише 47 осіб проголосували за таку ініціативу. Водії, керівник АТП-1 Орест Хамула, Іван Велійка, заступник директор департаменту житлового господарства та інфраструктури, що координує питання транспорту Андрія Білий та представники «Самопомочі» не приховували радісних усмішок на обличчях. Вони тріумфували: маніпуляція вдалася, громадське слухання «задушили» кількістю «своїх»!

Втім, в УКРОПі вважають, що тішитися цим панам зарано. Нагадаємо, що вчора петиція нашого депутата Ігоря Телішевського щодо недопущення підвищення ціни у транспорті набрала необхідну кількість голосів. Отже, це питання ми виносимо на сесію Львівської міської ради і продовжуємо боротися за те, щоб люди їздили в належних умовах та платили адекватні гроші за проїзд.

Все ж таки кажуть, що Львів – культурна столиця. Чи на культуру громадського транспорту це не розповсюджується?

Залишити відповідь