Садовий висловив підтримку Олександру Шевченку і Володимиру Зеленському, – ЗМІ

0
429

Ще до офіційного оголошення Володимира Зеленського переможцем президентських виборів деякі голови ОДА поквапилися оголосити про свою відставку – зокрема, так зробили очільники Львівщини та Миколаївщини. Невдовзі, очевидно, звільниться й крісло голови Івано-Франківської ОДА, яке наразі займає ставленик Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олег Гончарук. Про це пише Правда.іф.

Серед нових претендентів на цю посаду уже з’являлися прізвища різних політиків, серед яких народний депутат Віктор Шевченко та колишній голова ОДА Микола Палійчук. Обидва пов’язані із фінансово-промисловою групою «Приват» олігарха Ігоря Коломойського, ставлеником якого вважають новобраного президента Володимира Зеленського.

Група «Приват» на чолі з її неформальним регіональним лідером – нардепом, власником «Буковелю» та екс-кандидатом в президенти Олександром Шевченком – має значні активи на Івано-Франківщині навіть пори втрату «Укрнафти» та «Укртранснафти».

У сферу контролю Коломойського входять ключові підприємства нафтовидобувної промисловості регіону – СП «Укркарпатойл ЛТД» і нафтопереробний завод «Нафтохімік Прикарпаття». До активів «Привату» також зараховують енергетичну компанію ВАТ «Прикарпаттяобленерго», яка надає електропостачання для населення та ТОВ «Скорзонера», яка контролює один з найбільших туристичних комплексів України «Буковель»  та міжнародний аеропорт Івано-Франківськ.

Результат пошуку зображень за запитом "микола палійчук"

Микола Палійчук

Інтереси групи тривалий час представляв екс-міський голова Яремча, а пізніше – голова ОДА Микола Палійчук. На посаді губернатора Івано-Франківщини він запам’ятався відвертим лобіюванням інтересів ТОВ «Скорзонера». З 2010 року він депутат обласної ради, де очолює фракцію партії «УКРОП» і керує постійною комісією з питань бюджету, фінансів та податків.

Перевагою Палійчука є кумівство з Ігорем Палицею – давнім бізнес-партнером Коломойського. Але його шанси повернутися в губернаторське крісло можуть знизитися через задекларований командою Зеленського прихід нових облич у політику. Апеляції до політичного та управлінського досвіду, як засвідчили результати президентських виборів, важать сьогодні найменше.

Результат пошуку зображень за запитом "олександр шевченко"

Олександр Шевченко

Умовно новим обличчям можна було б назвати нардепа від «УКРОПУ» Віктора Шевченка, якби він так стійко не асоціювався зі своїм братом Олександром Шевченком, якого назвати новачком у політиці аж ніяк не можна. Крім того, таке призначення можна було б розцінити як неприхований вияв вдячності Зеленського за підтримку, яку Олександр Шевченко оголосив йому після поразки у першому турі. Тоді нагадаємо господар «Буковелю» заявив, що буде молитися за перемогу Зеленського.

Результат пошуку зображень за запитом "віктор шевченко укроп"

Віктор Шевченко

Про зв’язки із групою «Приват» та прибутки, які мають від цієї співпраці, Микола Палійчук та Віктор Шевченко, «Правда» уже повідомляла.

Новою людиною, яка може несподівано опинитися в кріслі голови ОДА, експерти називають екс-нардепа обласної ради (був у фракції «Наша Україна»), колишнього керівника обласної філії ПриватБанку, а згодом голову правління ПриватБанку Грузії (2009—2013 роки) Богдана Лесюка.

Результат пошуку зображень за запитом "лесюк богдан михайлович"

Богдан Лесюк

У 2015 році Богдан Лесюк заявляв про свій намір претендувати на посаду міського голови Івано-Франківська. Тоді ж регіональний лідер групи «Приват» Олександр Шевченко повідомляв журналістам, що міг би підтримати Лесюка як кандидата. Однак, зрештою сам пішов на вибори і програв їх у боротьбі з представником БПП Ігорем Насаликом та чинним мером свободівцем Русланом Марцінківим.

Сам Богдан Лесюк заперечував свою політичну співпрацю з представниками групи «Приват» і був учасником праймеріз на посаду міського голови від «Самопомочі».  Однак, таке відмежування від олігарха Коломойського швидше було грою на публіку. Принаймні, лідер «Самопомочі», мер Львова Андрій Садовий  висловлював свою підтримку і «приватівцю» Олександру Шевченку і в другому турі президентських виборів креатурі Коломойського – Володимиру Зеленському.

Богдан Лесюк був одним з ініціаторів створення «Самопомочі» ще як громадської організації, однак членом політичної партії так і не став. Свою співпрацю з групою «Приват» в одному з інтерв’ю він оцінював лише як роботу найнятого топ-менеджера, а не людини, яка розділяє політичні погляди акціонерів. Саме тому він, буцімто, не став також членом «УКРОПу». Реноме незалежного політика, який, поза тим, користується довірою серед «приватівців» та має авторитет у «Самопомочі» може стати козирними картами Богдана Лесюка у великій грі за прикарпатський престол.

Ще одна несподівана фігура, яка досі не з’являлася на політичному обрії Прикарпаття –

Ігор Фріс, юрист та приватний нотаріус, помічник-консультант народного депутата України Олександра Шевченка та представник єврейської громади Івано-Франківська.

Досвідчений правник у публічному просторі з’явився як один з членів команди нардепа Олександра Шевченка (обоє є давніми друзями, родина Фріс має ресторанний і готельний бізнес на “Буковелі”). У 2015 кандидував до міської ради від партії “УКРОП”, але достатньої кількості голосів від виборців не набрав. Нині активно допомагає Олександру Шевченку у законотворчій діяльності.

Результат пошуку зображень за запитом "фріс ігор"

Ігор Фріс

Також Фріс відомий тим, що у боротьбі проти міської влади активно захищав право на розміщення літнього майданчику на вулиці Страчених, поблизу ресторану “Цимес”, який теж є у власності його родини. Щоправда судові спори з цього приводу були на стороні мерії.

Ігор Фріс відомий своїм заступництвом за керівника управління юстиції часів Януковича Васииля Кавацюка, якому провели сміттєву люстрацію. Також він був присутнім під час обшуків на «Буковелі» через звинувачення у зловживаннях дорожнобудівельної фірми «ПБС» Олександра Шевченка. Окрім того він назвав спробою заколоту недавній законопроект, який суттєво обмежує повноваження президента. зареєстрований у Верховній Раді.

Призначення Ігоря Фріса на посаду голови ІФ ОДА цілком реальне, враховуючи відданість «Привату», вроджене уміння домовлятися та шукати компроміс і, безумовно, належність до єврейської нації, представники якої здобувають все більше владних крісел в Україні. Після обрання главою держави Зеленського Україна стала другою після Ізраїлю країною, де євреї займають посади і президента, і прем’єр-міністра (Володимир Гройсман).

Не виключене також абсолютно несподіване призначення – повернення на посаду голови ОДА часів Януковича, який втік зі свого кабінету через чорний хід під час штурму білого дому під час Революції Гідності, Василя Чуднова. Цей політик останній раз з’являвся на політичному видноколі, очоливши список «Опоблоку» на виборах до міської ради у 2016 році. Цього року з ним був пов’язаний корупційний скандал. У матеріалах справи йдеться, що Василь Чуднов 31 серпня 2018 року зробив внесок партії “Опозиційний блок” у розмірі 112 гривень.

При цьому Чуднов мав податковий боргу в сумі 64,5 грн. А законом не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг. На судове засідання Василь Чуднов не з’явився, суд визнав його винним у порушенні порядку надання внеску на підтримку політичної партії та призначив штраф у розмірі 1190 гривень. 112 гривень, які він перерахував “Опоблоку”, за постановою суду, конфіскують в дохід держави. Також Чуднов оплатить судовий збір у розмірі 384,2 грн.

Можливу появу Василя Чуднова у кріслі губернатора Прикарпаття пов’язують з лобіюванням екс-регіонала, бізнесмена та ресторатора Романа Мулика, якого називають сірим кардиналом виборчого штабу Зеленського в Івано-Франківській області. Щоправда, таке призначення було б явною ознакою реваншу і викликало б дестабілізацію на Івано-Франківщині.

Залишити відповідь