Садового закликали будувати велоавтобани

0
1183

Депутат Львівської міської ради Іван Гринда був у складі делегації ЛМР, яка нещодавно відвідала німецьке місто – побратим Львова Фрайбург з метою вивчення досвіду Фрайбурга у сфері мобільності і містопланування. Про це пише Кулемет з посиланням на депутатський портал Львівської міської ради.

Іван Гринда поділився своїми враженнями від поїздки.

Місто Фрайбург – місто, де проживає 220 тисяч осіб – одне із передових у Німеччині щодо впровадження екологічних програм. Зокрема, уже в 90-х роках вони почали впроваджувати програму щодо зменшення кількості автомобілів, якими містяни користувалися щодня.

Почалося інтенсивне будівництво трамвайних колій у всі райони міста, а також потужна велоінфраструктура. Зокрема, якщо зараз у Львові ми будуємо велодоріжки, то в них побудовані велоавтобани. За їхніми даними, кожен житель міста користується велосипедом, або трамваєм (хоч у них є автобуси теж, але більше орієнтуються на трамваї).

Що це їм дало? У 80-роках у них було те, що зараз коїться у нас  – корки, автомобілі заполонили фактично усі вулиці. Більш інтенсивно почали облаштовувати пішохідні зони. Хоч місто утричі менше за площею, ніж Львів, але пішохідна зона тут така за розміром, як у нас від Порохової вежі до Національного університету імені Івана Франка. Туди можуть заїжджати лише електротранспорт, велосипедисти і, звичайно, пересуваються пішоходи.

Якщо, до прикладу, у 1982 році, коли населення Фрайбурга становило 180 тисяч осіб, автомобілями користувалися 30 відсотків, у 1999 році – 26 відсотків, то у 2016 році, за їхніми дослідженнями, лише 16 відсотків, тобто майже удвічі зменшилася кількість користувачів автомобілями.

Більшість людей користується приватним автотранспортом лише у суботу та неділю під час подорожей за місто, адже неподалік, на відстані 60 км, є Альпи, Швейцарія, а за 15 км – уже Рейн і Франція.

Також у 1982 році кількість жителів Фрайбурга, які пересуваються пішки, становила 35 відсотків, у 2016 році – 29 відсотків. Водночас, велосипедистів у 1982 році велосипедистів у них було 15 відсотків, а зараз – 34 відсотки. Трамваєм користувалися у 1982 році 11 відсотків містян, а зараз – 16 відсотків. Навіть маленькі діти, користуються велосипедами. Від 4-го класу у всіх школах обов’язково треба скласти іспит на права на водіння велосипедом.

Вартість квитка на громадський транспорт, який у Фрайбурзі купують на добу, становить 2 євро 40 центів. Окрім того, тут діє регіональний квиток, за допомогою якого оплачують проїзд у міському автобусі, трамваї та регіональному поїзді. Загалом у Фрайбурзі грамотно і зручно влаштований залізничний вокзал.  Там зупиняються швидкісні регіональні поїзди, автобуси, які курсують у міста Німеччини, до яких людей довозить міський громадський транспорт. Біля вокзалу є велопрокат на 1000 велосипедів.

До речі, як відзначив депутат ЛМР, найбільше запізнення електротранспорту, яке побачили львів’яни за час нашого перебування у Фрайбурзі, – до однієї хвилини. За рухом слідкує міська диспетчерська служба. Тут побували члени львівської делегації і ознайомилися з її роботою.

На завершення Іван Гринда відзначив, що відчутний результат роботи, – кількість населення у Фрайбурзі з кожним роком зростає, найбільше сюди переїжджає жити з інших міст людей старшого покоління, як до міста, у якому зручно мешкати.

Залишити відповідь