На Львівській митниці почався ажіотаж з розмитненням «євроблях» (ВІДЕО)

0
1491

Вже 122 «євробляхи» розмитнили на Львівщині. Натомість, минулого тижня охочих було лише двоє. В’їхати транзитом на єврономерах в Україну тепер можна лише сплативши при в’їзді заставу. Вона майже дорівнює сумі розмитнення. Тож наразі лише двоє водіїв скористались цією можливістю. Про це пише Захід.нет.

10 година ранку. Пункт пропуску Шегині-Медика. За брамою – жодної машини. Немає трафіку і в митній зоні. «Черги нема. Аж любо глянути. Так, ніби, приїхали не на наш кордон. Так, як то Польща з німцями. Пару машин і все», – не вірить своїм очам Андрій.

Та ж сама ділянка, на якій перетиначам кордону доводилось в очікуванні вбивати години, минає лише за лічені хвилини. «За дві години пересікаєш – то мінімум було. Зараз 20-25 хвилин і можна переїхати. Ті на польських номерах вже не їздять. Тепер черги нема», – говорить ще один українець Роман, який їде до Польщі.

На виїзд з України – поодинокі машини на єврономерах. І це дійсно поляки. Мешканці ж прикордоння, які були тут частими гостями в режимі транзиту, поспіхом виїхали. Ось переповнені паркінги з польської сторони. Ще тиждень тому вони були порожні.

«На трьох пунктах пропуску – це Краківець, Смільниця і Шегині, ми констатували, що за п’ять діб виїхало в три з половиною рази машин більше ніж повернулось», – зазначив речник Мостиського прикордонного загону Іван Галкін.

Черги з автівок на єврономерах вишикувались тепер у червоному коридорі україно-польської межі. Так звані «євробляхи» завозять в Україну вже зняті з обліку в режимі імпорт. Тут настрої вже зовсім інші. «Я їздив кожну п’яту добу і нічого не порушував. Що вони наробили», – каже мешканець МРГ Андрій.

Він вже майже добу стоїть у черзі на розмитнення. Він таки зважився легалізувати свій сімнадцятирічний «Мерседес». Каже: купив його у поляка рік тому за 750 євро. Податків вже нарахували майже на 2 тисячі євро. Зізнається: гроші взяв у кредит. «За розмитнення я заплатив 65 тисяч 100 гривень. Плюс ще брокери, сертифікування. Виходить в два рази більше за ту машину», – нарікає Андрій, який вирішив розмитнити «євробляху».

На Львівській митниці констатують: так звані транзитники складали трохи більше третини від усього пасажиропотоку на кордоні. Зараз, аби в’їхати на 5 днів треба сплатити грошову заставу, яка майже така ж як і сума розмитнення. Тож розмитнювати «бляхи» нижчі стандарту євро 5 почали значно активніше.

«В нас за цей період оформлено вже понад 120 автомобілів в митному режимі імпорт. Це ті автомобілі, які старші 10 років і ті, які не могли фізично оформитись до набрання чинності цього закону. Сплачено до держбюджету понад 6 млн грн.», – зазначив заступник начальника управління організації митного контролю Львівської митниці Степан Бочаров.

А от автівки, які в’їхали до України за різними схемами на рік, поки що «в законі». Цим водіям дали 180 днів, аби визначитися: розмитнювати чи вивозити їх. Перші 90 днів діє 50% знижка на акциз. А вже з травня обіцяють штрафувати і навіть конфісковувати нерозмитнені машини.

Залишити відповідь