На Львівщині у селі просять утворити дільничну виборчу комісію: сільський голова не з’являється на роботі

0
1692

У гірському селі Сигловате Турківського району на Львівщині проживає майже півтисячі жителів. Правда, сільська рада знаходиться в сусідньому селі Бітля та обслуговує два села. Відповідно Голову сільської ради також обирають одного на два села, бо раніше так і було, що юридично село було одне – Бітля. Але то тільки в документах, насправдісело Сигловате, за словами його мешканців, завжди жило і живе своїм окремим життям, адже тут є своя основна школа, ФАП, бібліотека та клуб. І найголовніше – тут є своя церква, а якщо є церква, то село, вважай, є повноцінним організмом з власною душею. Про це пише Бойківська правда.

Особливістю будь-якого гірського села є територіальна складова. Хати розкидані вздовж річки та гірських потоків і нерідко тягнуться аж під ліс. Сигловате не є винятком. І якщо від центру села Сигловате до центру сусіднього села Бітля відстань складає приблизно 3 км, то вже від хати, що на урочищі Горб, Лоцківець чи Синьків ця відстань вдвічі більша. Саме з тієї причини – територіальної віддаленості, жителі села звернулися до Голови сільської ради з проханням створити у Сигловатому окрему виборчу дільницю, так як дотепер виборча дільниця у час виборів створювалася тільки в селі Бітля . І прохання слушне, адже, за словами мешканців, у день виборів для багатьох людей, особливо старшого віку, прийти на вибори є складно у зв’язку з добиранням.

Три ранкові автобусні рейси в одну сторону не вирішують цієї проблеми навіть на 1%. Саме тому організовується перевезення жителів приватним транспортом, для чого місцева влада мусить забезпечувати пальним. Але навіть це перевезення не вирішує питання для багатьох жителів, відповідно це впливає на загальну явку виборців на дільниці. Така ситуація в певній мірі є порушенням виборчого права тих мешканців села, які не йдуть голосувати саме з причини територіальної віддаленості виборчої дільниці.

Так от, активісти села зібравши підписи понад 160 жителів написали звернення до Голови сільської ради Мирослава Цапа з проханням забезпечити створення окремої виборчої дільниці у селі Сигловате. Їх підтримали районні активісти з різних громадських організацій, учасники АТО Турківщини, написавши від свого імені також відкрите звернення до Голови сільської ради з проханням підтримати мешканців села та надати необхідне матеріально-технічне забезпечення. Здавалося б, питання вирішене, коли є таке одностайне бачення та підтримка. Але трудність виникла несподівано у простому – елементарно вручити Голові дані звернення виявилося непростою задачею.

Вже три дні підряд активісти села та району марно намагаються побачити Мирослава Цапа на робочому місці та обговорити з ним це наболіле питання. Він просто не з’являється на робочому місці, телефонних дзвінків від мешканців не приймає. І не знаходиться офіційно ні у відпустці, ані на лікарняному. Дивна ситуація. Спостерігаємо за розвитком подій далі.

Залишити відповідь